Біля берегів Великої Британії запрацювала найбільша у світі "вітрова ферма"

27 вересня 2010, 20:26

Біля берегів Великої Британії почала генерувати електроенергію найбільша у світі офшорна вітрова електростанція.

Об'єкт розташований за 12 км від узбережжя графства Кент, що на південному сході королівства. "Вітрова ферма", як її називають у Британії, складається зі сотні турбін висотою 115 м. Їх розкидали площею близько 35 квадратних кілометрів. Загальна потужність станції - 300 МВт на рік, що дозволяє забезпечити електроенергією понад 200 000 будинків.

Конструювали "вітрову ферму" майже два роки, витратили - 920 млн. євро. Станція дозволить довести загальний обсяг електроенергії, яку британці отримують за допомогою вітру, до 5 ГВт у рік. Цієї потужності вистачить, аби забезпечити енергією 3 млн. будинків.

"Ми маємо намір виробляти більше електроенергії у межах Об'єднаного Королівства. Це вбереже нас від дефіциту, який країна пережила через ситуацію на ринках нафти і газу. Це хороша новина для споживачів, бізнесу і "зелених", - каже міністр енергетики Великої Британії Кріс Х'юн.

Загалом у Британії є 250 вітрових електростанцій, 13 з яких розташовані у прибережній зоні. Завдяки новій фермі королівство наблизилось до амбітної мети: до 2020 року збільшити частку енергії, отриманої з відновлювальних джерел, до 15% від загального енергоспоживання.

"Все це заради майбутнього. Так само, як і діти, вітрові електростанції є невід'ємною складовою нашого майбутнього", - каже інженер електростанції Ревор Арнольд.

Однак Об'єднане Королівство наразі відстає за темпами розвитку вітроенергетики від інших європейських держав, зокрема Іспанії та Португалії. А лідери цього сектору - скандинавські країни - взагалі недосяжні. Нова британська прибережна станція, до слова, використовує данські вітрові турбіни, а управляє нею шведська енергетична компанія Vattenfall.