Бізнес проти законопроекту "Про внутрішню торгівлю"

31 січня 2012, 18:48
Читать новость на русском

Малі та середні підприємства, яких зачіпають положення урядового законопроекту про Внутрішню торгівлю, погрожують новими "майданами".

"Це однозначно викличе хвилю обурення від підприємців, оскільки зараз малий підприємець - це більша частина підприємницької сили, то якщо йому не буде можливості працювати, однозначно він підніметься і буде щось робити", - каже президент Київського клубу підприємців Віталій Гайдученко.

В Україні станом на кінець 2011 року налічується біля 350 тисяч малих підприємств. Найбільше їх обурює поява нових контролюючих органів.

"Це наглядова рада, яка наділена повноваженнями приходити і перевіряти все аж до каси і зобов'язують усіх продавців і адміністраторів тих, які працюють з клієнтами, їх зобов'язують проходити повне навчання", - розповів член ради Харківського клубу підприємців Максим Макаренко.

За невиконання нових умов штрафи - від 100 до 500 неоподаткованих мінімумів, або від 1700 до 8500 гривень.

"У нас таке враження. що владі не потрібні будуть підприємці, вона буде зацікавлена власне в цих штрафах, які вона готова накласти на підприємців. Ці штрафи призведуть до знищення малого та середнього бізнесу", - переконана голова Запорізької спілки підприємців "Ніка" Лідія Кривенко.

"Для тог,о аби не було ось цих проблем, для того, аби він приніс користь державі, потрібно не спішити з його прийняттям, потрібно переписати його відсотків на 40% з врахуванням пропозицій, які йдуть знизу, а не зверху, - від суб’єктів господарювання", - вважає голова Ради підприємців при Кабміні Леонід Козаченко.

Представники коаліції кажуть: вже готові переписати урядовий законопроект. Але на це потрібен час.

"По наших розрахунках на ці зміни піде весь перший квартал 2012 року, у нас є домовленість з урядом поки законопроект не буде розглянутий і системно доповнений, він не буде вноситися в раду", - каже народний депутат України, ПР Анатолій Кінах.

2010-го, коли підприємці страйкували проти податкового кодексу, їм також обіцяли врахувати усі вимоги. Вже за рік, після того як кодекс набув чинності, податкова недорахувалася 70-ти тисяч підприємців.