Бізнес вимагає від влади діалогу
Україна пасе задніх серед країн світу за показником сприятливості клімату для ведення бізнесу. 142 місце серед 183 країн не тішить підприємців.
Відтак не дивно, що підвищення рівня безпеки ведення бізнесу та викорінення корупції - це далеко не весь перелік вимог до влади.
“Ті сигнали, які ми сьогодні отримуємо - це не ухвалення звітів сьогодні, не прийняття декларацій, та ігнорування закону про ліцензування, ліцензійної системи і декларативного принципу”, - наголосила народний депутат, голова комітету промполітики і підприємництва Наталія Королевська.
“Ми б хотіли дістатися такого рівня розвитку, коли влада і бізнес працюють разом, на зміцнення країни, на зміцнення нашого економічного потенціалу, щоб ми могли Україною пишатися - на жаль, цього немає”, - каже віце-президент УСПП Сергій Прохоров.
Та проблеми підприємців наразі не на часі, адже уряд поставив перед собою амбітну ціль - розрахувати бюджет 2011 року вже виходячи з нових податкових канонів. Незважаючи на те, що для цього Податковий кодекс ВР мала б ухвалити більше місяця тому.
“Та все наше життя суцільні труднощі. Ми виплутуємося і з цих труднощів. Ну є певні проблеми, є постанова ВР, документ законодавчої сили, який зобов'язує уряд розробити бюджет на новій податковій базі, і є норма, за якою ми повинні представити бюджет на чинній податковій базі до 15 вересня”, - сказав Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Підприємці визнають, після першого читання документ доволі суттєво змінився, але не на стільки, як хотілося б.
“Я думаю, що він може відповідати вимогам підприємців десь на 70%, попередній відповідав десь на 30%. Тому це великий прорив. Але в цьому проекті залишаються проблемні питання, які треба вирішити і не приймати його в такому вигляді, як він написаний”, - вважає голова Ради підприємців при КМУ Леонід Козаченко.
Але така ситуація не задовольняє народних обранців. Відтак у Верховній Раді планують створити окремий комітет з реформ. Головна мета - захистити вітчизняного підприємця, каже голова профільного комітету парламенту Наталія Королевська.
“Чиновнику важко працювати з безневинним підприємцем, з підприємцем, який міг би виконувати всі закони і досить стабільно розвиватися. Тому робляться всі можливі підзаконні акти, ігнорування норм закону для того, щоб зробити підприємця все-таки злочинцем, тому що зі злочинцем легше спілкуватися і тоді легше вирішувати проблеми і займатися корупційними діями”, - зазначила Королевська.
Та у день підприємця, у профільному комітеті вже святкують свою перемогу. Омріяний декларативний принцип при відкритті власного бізнесу таки запустили у життя. Тож власну справу можна буде розпочинати, лише повідомивши про це владу. Ці зміни передбачені законом про дозвільну систему, який набрав чинності наприкінці липня поточного року.