Близько півтори тисячі аграріїв пікетували уряд з вилами і косою
Вони вимагають від уряду скасувати податковий тягар для агропідприємств. Фермери скаржаться - мито, що накладається на кукурудзу, пшеницю, ячмінь та соняшник - завдає збитків господарству.
Скарги аграріїв
"Село голе! Бомжує село на сьогоднішній день! Приїжджаєш в село - стидно дивиться, дивишся на ту людину і жаль її. Вона не може його прокормить, не може продати, тому що сидять бандити. Візьміть на базарі - на базарі хто сидить - всі бандити сидять. Селянин не може продати ні молоко своє, не може продати й худобу", - скаржиться аграрій Віктор Радзюк.
"Це і ціни на пальне, це і на мастила, це і податки - у фермера лишається одне: земля! Якщо не буде умов реально у фермера працювати, то що ж ми будемо їсти з вами? Ми, я, ви, всі. Треба дати умови людям працювати", - переконує активіст Дмитро Чесноков.
Нагадаємо, нині мито на експорт зернових становить від 9% до 14% від ціни за тонну - це від 17 до 23 євро. Через це - експорт зерна скоротився майже вдвічі. Аграрії скаржаться - на тлі щоденного здешевлення, працювати доводиться в мінус.
"Продаю кукурудзу. Ціна кукурудзи - впала з 1590 на 1450, ну це ще нормальна ціна. Кукурудзу я вчора продавав, молотив до 1 ночі, тому що ціна з сьогоднішнього дня вже нижча - спішу вихватити ціну", - каже аграрій Віктор Галич.
З сільським господарством забагато експериментують, кажуть пікетувальники, і просять владу скасувати мито на експорт зернових культур.
Азаров обіцяє рішення
"Ми вже зробили всі аналізи, розрахунки і сьогодні зустрічатимемося з представниками українського бізнесу, і знаходитимемо рішення. Ми шукаємо оптимальне рішення, щоб забезпечити, по-перше, експорт, нам потрібна валюта, ми виробили великий урожай зерна, тобто його треба експортувати", - вважає прем'єр-міністр України Микола Азаров.
Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує продовжити на наступний рік мита на експорт зернових. Про це йдеться у проекті закону України "Про ставки вивізного мита на окремі види сільськогосподарської продукції".