УКР РУС
9 листопада 2011, 21:39
3

Близнюк: Приходьте на брифінг - буду розмовляти щиро на рідній мові

В День української писемності та мови народні депутати перевіряли свої знання державної мови - на диктанті - за шкільною програмою 9 класу. Найвищої оцінки не отримав ніхто.

“Значить, найкраще написала роботу поки що Ірина Геращенко, добре написала роботу Бондаренко на 10 з мінусом, і пан Ляшко на 10 з мінусом написав”, - сказав доцент Київського університету ім. Б.Грінченка Олександр Авраменко.

“Диктант легкий, безумовно, але цього року було трошки більше питань - тому що було більше питань стосовно власних імен. Потрібно просто власним прикладом більше читати, більше писати, більше спілкуватися українською - щоб таким чином її підтримати, щоб наша мова була жива, щоб вона розвивалася”, - каже народний депутат, НУНС Ірина Геращенко.

Представники від Банкової - взяти участь у диктанті відмовились. Утім, як хизуються в правлячій партії - знання у них з опозицією рівні. Та й з диктантом про Червону руту неабияк пощастило.

“Для мене фартовий, тому що пісня “Червона рута” - це та пісня, яку ми співаємо в родині, коли нам дуже добре. Це шкільні знання - все, що залишилося з 91 року”, - каже народний депутат, ПР Олена Бондаренко.

Тим часом українські чиновники - проходили "легкі" тести з української. Прохання було назвати п’яту літеру української абетки - літеру “ґ”.

“А, б, в, г, д, є - все, до побачення!”, - сказав міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога.

“Оце Ви зразу, я ж так і кажу: а, б, в, г, д і так далі. Приходьте на брифінг, я там буду розмовляти щиро на рідній мові і все Вам розкажу”, - запевнив міністр з питань ЖКГ Анатолій Близнюк.

“Я вам відповім російською мовою, знаєте чому? Бо на чистій українській мові говорить досить невелика частина населення України”, - сказав прем’єр-міністр Криму Анатолій Могильов.

Під стінами Адміністрації Президента тим часом протестували проти "антимовного" закону, ухваленого минулого тижня.

“Якщо зараз 50% музики повинно бути українською, зробленою в Україні, то після підписання цього закону - можна буде заполонити ефір музичними творами виключно іноземними. І це саме стосується телепрограм, фільмів та іншого продукту, який зараз наполовину має бути українським. А ця частка зменшується цим законом вдвічі”, - зазначає співорганізатор акції Тарас Шамайда.

Як показують дослідження руху "Простір Свободи", нині частка україномовних книжок на ринку складає лише 13%, найбільшої дискримінації мова зазнає на півдні та сході. А у Криму українською навчаються лише 8% дітей.