Болгарія, Греція і Румунія хочуть будувати спільний газопровід
У світлі скасування будівництва "Південного потоку" Болгарія, Греція і Румунія виступають за будівництво газопроводу, що сполучає ці країни.
Про цей намір йдеться у спільній заяві, прийнятій главами грецького, болгарського і румунського міністерств енергетики в кулуарах зустрічі з їх колегами з інших країн ЄС, що відбулася у Брюсселі у вівторок, 9 грудня, повідомляє DW. При цьому представники Болгарії, Греції та Румунії висловили сподівання на фінансову підтримку ЄС у реалізації своїх проектів.
В той же час керівництво Єврокомісії привітало такий задум трьох країн.
Я тішуся, що повідомлення (Росії про відмову від "Південного потоку" — "24") уже призвело до виникнення нових ідей та пропозицій, — відреагував на заяву трійки віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, який відповідає за енергетичний союз.
Крім того на зустрічі глав енергетичних відомств Болгарії, Угорщини, Словенії, Австрії, Хорватії, Італії, Греції та Румунії була обговорена можливість розробки так званого південного коридору, яким до Європи постачатиметься газ з Каспійського моря. За словами Шефчовича, він отримав від Азербайджану запевнення у тому, що запланований газогін може бути швидко збудований.
У 2019 році вони постачатимуть газ з Каспійського моря до європейських кордонів, — наголосив Шефчович.
Тим часом країни "Південного потоку" не отримають компенсацій ЄС після згортання проекту.