Боротьбу з корупцією в Україні відкладено до січня
Європейські приклади - українське виконання. Представники міжнародного бізнесу, європейські експерти та вітчизняна влада обговорили ситуацію з корупцією в Україні.
Чиновники пояснили - затримка у боротьбі з цим явищем пов’язана з відтермінуванням набуття чинності відповідних законів. Мовляв, боротися з корупцією почнуть з нового року. Водночас, нарікають, не уявляють, як з цим впоратися, адже, кажуть, тиск громадськості недостатній, а бізнес взагалі не уявляє життя без хабарів.
"В багатьох випадках бізнес сприймає корупційну поведінку як нормальну модель поведінки. Ситуація, яка складається сьогодні, вимушує бізнес поступати так, як він поступає, але я хочу сказати, що боротьба з корупцією - це вулиця з двостороннім рухом", - каже директор Бюро з питань антикорупційної політики Руслан Рябошапка.
"Є антикорупційний пакет, який прийнятий Верховною Радою, єдине - його вступ відтерміновано до 1 січня 2011 року. Закордонні інвестори, вони бояться йти в країну, яка має такі погані показники міжнародних рейтингових агентств, в тому числі показники по стану корупції, проте, я думаю, ситуація буде виправлена вступом в дію цих законів", - каже заступник міністра Кабінету міністрів Андрій Богдан.
Втім, для євро-експертів така млявість лишається незрозумілою. Заокеанські гості радять створювати прецеденти публічної боротьби з корупціонерами. Навіть, якщо результату не вдасться досягти, це буде урок для всього суспільства, - стверджують вони.
"Ми розслідували кілька років діяльність детройтської поліції, яка була корумпована. Ми покарали 18 офіцерів поліції. Судилися дуже довго, три місяці я ходив на судові засідання. Їх всіх виправдали, я нібито все програв. Але месидж був такий: ми вас дістанемо, спіймаємо і покараємо. І це важливо, аби прокуратура боролася, навіть коли програє справу. Знаєте, мене не покарали за цей програш, а просунули по службі, тому що головне було боротися", - каже Джон Енгстром з Державного департаменту юстиції США.
"Дуже хотів би сказати щось позитивне про Україну в плані успіхів у боротьбі з корупцією. Але, нажаль, нічого не можу сказати доброго. Кілька років я спостерігаю намагання боротися і показові виступи влади у цій сфері, але реальних змін не відбувається. Здається, що бажання змінити ситуацію не має і боротьба застигла на місці. Я не розумію, як це: закони є, а нічого не відбувається", - каже президент GRECO Ради Європи, голова Комісії з протидії корупції Драго Кос.
В результаті обговорення проблеми вітчизняні чиновники приречено заявили - або Україна поборе корупцію, або корупція поборе державу.