Британці розробили пластир із мікроскопічними голками

26 липня 2010, 20:17

Розрада для тих, хто боїться уколів. Британські науковці розробили заміну шприцу - безболісний пластир з мікроскопічними голками.

Завдяки винаходу щоб зробити щеплення, не потрібно йти до шпиталю - вакцину можуть прислати поштою прямо додому. Пластир потрібно просто приклеїти до руки. Мініатюрні голочки проникають у шкіру на необхідну глибину, а потім розчиняються і вивільняють вакцину. Вся процедура триває від 5 до 15 хвилин. Втім, можна не боятися залишати пластир на шкірі довше - ніякої шкоди здоров'ю він не завдасть.

Наразі винахід лише почали випробовувати. Пластир вже успішно протестували на лабораторних мишах, і тепер дослідники починають працювати з людьми. У першому випробуванні взяли участь пацієнти, які бояться звичайних уколів. Однак після ін'єкцій пластиром всі вони запевнили, що майже не відчули болю чи іншого дискомфорту.

"Ми з чоловіком хворіли на грип минулого року. Якщо б нам запропонували таку вакцинацію, то, думаю, ми би погодилися. Справа в тому, що ми трохи боїмося голок і саме через страх хворіли довше місяця", - каже пацієнтка Сюзан Медіґен.

Пластир вирішить проблему поширення вакцини. Для його транспортування не потрібен холодильник. Ін'єкцію може собі зробити кожен, без допомоги лікаря чи медсестри.

Зручність використання дозволить у майбутньому уникати таких інцидентів, які виникали у Мексиці під час проведення масової вакцинації від грипу AH1N1. Тоді через незручне розташування центрів та часу їхньої роботи щеплення зробили дуже мало людей. Відтак, влада дозволила проводити вакцинацію безпосередньо на станціях метро. Ще один плюс пластиру - зникає проблема утилізації використаних голок.

"Це лише початки нової технології, але вона має хорошу перспективу. Нам потрібен спосіб доставки вакцини, використовувати яку можна без кваліфікованого медперсоналу. Також її не треба постійно охолоджувати, що є головною проблемою поширення ліків, особливо в екстрених ситуаціях. Тому, ця технологія може стати справжнім проривом у порятунку життя", - каже Саймон Райт з міжнародної організації Save the Children.

Якщо пластир успішно пройде всі випробування, то його почнуть призначати пацієнтам приблизно через 5 років.