Буковина — найменша область України, її територія входила до 6 різних держав
Чернівецька область - найменша за площею та з населенням менше мільйона. За останні 6 століть її територія входила до шести різних держав.
Чернівчани Разом із львів’янами у 1866 році вперше стали пасажирами потягу, що на 4 роки швидше, ніж кияни. Наприклад, теперішнє село Селятин мало регіональне сполучення з Віднем та Парижем. Це ж село є водночас і найбільш грозовим місцем України - в середньому 45 разів на рік тут грози з блискавками.
Область ще часто називають "співочою Буковиною", а село Розтоки її серцем. Тут Володимир Івасюк, до речі теж буковинець, написав "Червону руту".
Фактом, що наша країна входить у п’ятірку основних виробників меду, можемо завдячувати буковинцю Петру Прокоповичу, який створив перший у світі вулик з рамками. Винахід був настільки вдалим, що пасічник відкрив першу в Європі школу бджолярів. На його пасіку приїздив навіть імператор Микола І і просив регулярно присилати йому мед до Москви.
У місті Хотин, що за 60 кілометрів від Чернівців, відбулась одна з найбільших битв козацької доби. 40-тисячне військо Петра Сагайдачного та 20 тисяч польських вояків розгромили 400 тисяч турків. Така нищівна поразка змусила Туреччину відмовитись від планів завоювати Європу й привела до ослаблення султанської влади.
До речі, перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк народився неподалік від Хотина. У 1997 році на борту космічного корабля "Колумбія" він три тижні досліджував вплив невагомості на біологічні процеси у сої та ріпі.