Адаптація бізнесу до нових реалій: український ринок фрилансу влітку зріс майже на третину
Попит на послуги фрилансерів в Україні влітку 2022 року зріс майже на третину проти аналогічного періоду минулого року. Разом з тим кількість виконаних проєктів збільшилась на 31%, а обіг коштів за виконаними завданнями – на 29,6%.
Про це свідчать дані дослідження українського сервісу Freelancehunt, передає 24 канал. Автори зазначають, що драйвером такого значного підйому ринку став бізнес, який зацікавлений у швидкому, недорогому відновленні, а також адаптації до нових реалій в умовах воєнного стану.
Читайте також Як вигідно торгувати на P2P за допомогою методу оплати GEO Pay
Розвиток українського фрилансу під час війни
У сервісі Freelancehunt припускають, що ринок фрилансу в Україні нині лише набирає обертів й продовжуватиме зростати у 2022 році. Показник виконаних проєктів у період з 30 травня до 28 серпня українськими фрилансерами уже збільшився на 31% проти аналогічного періоду минулого року.
Чи не у всіх галузях нині частково або суттєво фіксується криза й відсутність грошей, проте на вітчизняному ринку фрилансу ситуація – прямо протилежна. Протягом літа у проєкти було залучено на 29,6% більше коштів, ніж минулого року.
При цьому, підприємці можуть бути впевнені, що знайдуть на фрилансі відповідного спеціаліста, оскільки дефіциту виконавців на українському ринку нині немає. Вже у середині березня до роботи повернулися 74% фрилансерів, а у квітні – 96 – 98%.
Зверніть увагу Бізнес дещо послабив негативні очікування ділової активності: свіже опитування НБУ
Причини зростання ринку
Стрімке відновлення активності фрилансерів в Україні та активний розвиток галузі аналітики Freelancehunt пояснюють такими факторами:
- Це зручний формат роботи для багатьох людей, особливо в умовах війни – можна виконувати проєкти з будь-якої точки на мапі світу, маючи лише ноутбук та доступ до інтернету.
- Ті, хто залишився без роботи унаслідок війни, активно шукають заробіток на фрилансі.
- Бізнес почав потрохи "прокидатися" й оговтуватися від удару, тож шукає фахівців, які можуть швидко й відносно дешево виконати роботу, яка не потребує фізичної присутності.
До слова, у Freelancehunt очікують, що восени українські підприємці тим паче вийдуть з "режиму очікування" й розпочнуть повне відновлення й адаптацію свого бізнесу до нових реалій. Тому компанія наразі прогнозує ще більше зростання попиту на послуги українських фрилансерів.
GEO Pay допоможе вивести кошти із Binance-акаунту на власний баланс, а далі, використовуючи понад 6 платіжних систем, доступних у сервісі GEO Pay, – можливо вивести кошти на будь-яку карту українського банку. Додатково кешбек 1% на кожний вивід коштів з Binance на баланс GEO Pay!