Бюро економічної безпеки: як новостворений орган впливатиме на бізнес
Джерело:
finance.uaБюро економічної безпеки (БЕБ) було створене Кабінетом міністрів 12 травня 2021 року, але його запуск запланований на 25 листопада. Структура перейме на себе деякі повноваження СБУ та податкової міліції у галузі боротьби з економічними злочинами.
Глава БЕБ Вадим Мельник, колишній очільник Державної фіскальної служби, розповів про пріоритети діяльності нової структури. Так, спершу бюро аналізуватиме та ліквідовуватиме економічні схеми, потім виявлятиме їх корупційне прикриття, і лише після цього візьметься за підприємців-порушників.
Зверніть увагу Податки для ФОПів у 2022 році зростуть: скільки заплатять підприємці
Для чого в Україні запускають БЕБ і чим воно відрізняється від ДФС
Безліч представників бізнесу досі стурбовані питанням, чим нове бюро буде відрізнятись від Державної фіскальної служби. Принциповою різницею є те, що БЕБ створено як аналітичний орган, а не силовий, хоча він і має правоохоронну функцію.
Основною функцією БЕБ буде аналітика, яка дозволить боротися з системними проявами тіньової економіки на загальнодержавному рівні. Службовці займатимуться загальним моніторингом економіки, після чого формуватимуть рекомендації і висновки, які передаватимуть Верховній Раді та урядові.
Що це означає для бізнесу
Те, з чим, зокрема, боротиметься БЕБ – корупційні та економічні схеми, за допомогою яких бізнес ухиляється від сплати податків. Мета діяльності – вивести підприємства із тіньового сектору економіки.
Розслідування почнемо не з бізнесу, а зі "схематозу", який дає підприємцям можливості ухилятись від податків. Наступний крок – виявлення корупційного прикриття цих схем та окремих чиновників, які їх покривають. І тільки потім ми дійдемо до бізнесу – через схему вам раніше вдалось ухилитися, тому, будь ласка, сплатіть податки самостійно, або ж шляхом вже податкових перевірок.