Дурять своїх: кількість сайтів, що маскуються під західні бренди у росії, зросла у 6 разів

30 серпня 2022, 16:41
Читать новость на русском

Західні компанії з 24 лютого почали масово покидати російський ринок. Це спричинило неабияке процвітання шахраїв у країні-агресорці, які від імені відомих закордонних брендів ошукують на шалені суми власних співвітчизників.

За час повномасштабного вторгнення в Україну, кількість шахрайських сайтів у росії, які маскуються під відомі європейські та американські компанії, зросла на 579%. Про це свідчить дослідження однієї з російських аналітичних груп, передає Бізнес 24.

Читайте також Як вигідно торгувати на P2P за допомогою методу оплати GEO Pay

Як це працює

На спеціально створених ресурсах шахраї пропонують росіянам начебто придбати підсанкційні та недоступні у країні-агресорці товари чи оплатити підписки на заблоковані західні сервіси – звичайно, за значно завищеними цінами. Чимало росіян на це, звісно ж, ведуться, після чого не отримують нічого, окрім як викинутих на вітер грошей.

За даними російської аналітичної групи, шахраї нині використовують вже понад 2,1 тисячі світових брендів та торгових марок західних компаній, аби привернути увагу недолугих росіян. Для порівняння, їхня кількість до 24 лютого у країні-агресорці становила всього 120.

Більшість з таких шахрайських сайтів у росії проводять фейкові розіграші цінних призів від імені відомих західних компаній. Зокрема, схеми передбачають продаж неіснуючих віртуальних карт в AppStore та PlayStation Store, придбання доступу до закритих сервісів тощо.

До речі Ericsson до кінця року закриє представництво у росії

Розв'язати "проблему" планують на рівні кремля

Керівники аналітичної групи зазначають, що оцінити реальні масштаби та суми, на які за такими схемами вже "кинули" росіян, майже неможливо. Мешканці країни-агресорки надто звикли до продуктів "загнівающєва запада", тому готові віддати останнє бодай за який-не-який шанс купити омріяну гру для PlayStation чи доторкнутися до елітної сумочки з нової колекції.

Масштаби шахрайства настільки великі, що питання вирішили розв'язати на рівні кремля – російське мінцифри запропонувало розробити систему моніторингу фішингу для "промислової експлуатації". До неї планують залучити навіть генеральну прокуратуру країни-агресорки.