Кава може значно подорожчати: насувається глобальний дефіцит напою – причини

30 серпня 2021, 13:01
Читать новость на русском

Джерело:

BBC

В'єтнам викликав занепокоєння щодо глобальних поставок кави, оскільки найбільше місто країни оголосило про локдаун через поширення штаму коронавірусу "Дельта". Держава південно-східної Азії є одним із найбільших експортерів робусти у світі.

Гіркуваті на смак зерна використовують для виробництва розчинної кави та деяких сумішей для еспресо. Оптові ціни на робусту у цьому році вже зросли на 50%.

Читайте також Один з найнебезпечніших роботодавців: як погане ставлення до працівників вплине на успіх Amazon

Локдаун у В'єтнамі

Локдаун південно-східного міста Хошимін означає, що експортери матимуть складнощі з поставками своїх товарів до портів, зокрема, кавові зерна можуть взагалі не потрапити на глобальний ринок. Місто та його порти є ключовою ланкою судноплавної мережі, яка курсує з Китаю в Європу.

В'єтнамська Асоціація кави та какао, разом з низкою інших організацій, закликали уряд країни послабити обмеження, щоб уникнути можливих затримок з постачанням та пов'язаних з цим витрат.

Минулого тижня міністр транспорту В'єтнаму відреагував на занепокоєння, наказавши регіональним органам влади на півдні країни вжити заходів, щоб послабити "непотрібні перепони під час перевезення вантажів". 

Зверніть увагу Працівники Ford не повернуться в офіси до січня: все через поширення штаму "Дельта"

Інші проблеми з кавою

До слова, штам "Дельта" наразі є не єдиною проблемою кавової індустрії. Бразилія, найбільший у світі виробник арабіки, заявила про малі врожаї через нищівні засухи та морози.

Додамо, що подібні морози у Бразилії востаннє фіксували у 1994 році. Тоді вартість кавових зерен зросла у декілька разів. Згідно зі звітами, деякі кавові ферми цьогоріч змушені пересаджувати плодоносні дерева. За оцінками експертів, щоб повернутись до попередніх показників виробництва, знадобиться щонайменше три роки.