Німецька компанія могла постачати росії хімікати для виробництва "Новачка", – ЗМІ

31 серпня 2022, 13:41
Читать новость на русском

Джерело:

OCCRP

У Німеччині 30 серпня пройшли обшуки у компаніях Riol Chemie GmbH та RR Rhein Reserve. Їх підозрюють у продажу росії хімічних речовин, що можуть використовуватися для виробництва хімічної та біологічної зброї.

За даними досудового розслідування, Riol Chemie протягом останніх трьох з половиною років могла постачати хімречовини та лабораторне обладнання російській "Химмед" без відповідного дозволу на експорт. Представники прокуратури Німеччини підтвердили німецьким виданням, що загалом у справі правоохоронці обшукали 7 компаній та приватних приміщень.

Читайте також Як вигідно торгувати на P2P за допомогою методу оплати GEO Pay

Німецька компанія, ймовірно, допомагала росії виготовляти зброю

Німецькі видання пишуть, що експортовані Riol Chemie у росію компоненти могли бути використані країною-агресоркою для виробництва, зокрема, гірчичного газу (іприту). 

За документами слідства, отриманими OCCRP, правоохоронці припускають, що у переліку поставлених хімікатів також був прекурсор нервово-паралітичної речовини "Новачок", що використовувалася при спробі вбивства колишнього працівника ГРУ Сергія Скрипаля у 2018 році у Великій Британії та Олексія Навального у 2020 році.

У матеріалі OCCRP зазначається, що речовини, поставлені німецькою компанією у росію, належать до категорії "подвійного призначення", тобто можуть використовуватися не лише у цивільних, а й у військових цілях.

Зверніть увагу ExxonMobil подасть у суд на росію, щоб позбутися частки у проєкті "сахалін-1"

Професор Мірко Гіммель з дослідницької групи з питань контролю над біологічною зброєю Гамбурзького університету зауважує, що мовиться про токсини, що регулюються Конвенцією про хімічну зброю, й можуть використовуватися, як бойові отруйні речовини.

При цьому, за словами експерта, хімікати не були експортовані у таких об'ємах, аби запустити у росії повноцінну програму з виготовлення біологічної чи хімічної зброї, проте могли бути використані для запуску внутрішнього їхнього виробництва.

Керівництво Riol Chemie має зв'язки з росією

Водночас є свідчення того, що екскерівник Riol Chemie раніше був співвласником дочірньої компанії російського "Химмеду", а нинішній очільник німецької компанії – директором тієї ж "дочки".

За отриманими OCCRP документами, у 2016 році "Химмед" став підрядником інституту криміналістики фсб. Крім того, російська компанія потрапила під санкції США за "участь у підтримці російських програм з розробки зброї масового знищення".