Середня зарплата в Україні зросла, але знайти працівників тепер важче

25 вересня 2024, 16:07
Читать новость на русском

Джерело:

OLX Робота

Протягом січня-серпня 2024 року ринок праці в Україні зазнав суттєвих змін. За даними аналітики OLX Робота, кількість активних вакансій та медіанна зарплата зросли.

Де зросли середні зарплати

На початку вересня медіанна заробітна плата в Україні становила 17 218 гривень, повідомляється на OLX Робота.

Читайте також Які податки мають сплачувати ФОПи у 2024 році

Найвищі зарплати зафіксовані в Києві – 21  100 гривень, тоді як найнижчі спостерігаються в Чернігівській та Сумській областях – по 15 000 гривень.

Старт нової справи – це постійний рух, безліч завдань та безперервна комунікація. Тому так важливо, щоб авто, в якому ви проводите вагому частину робочого дня, сприяло продуктивності. Розуміючи це, Škoda Octavia пропонує сучасні асистенти руху, підвищений рівень захисту, сучасну мультимедійну систему, бездротове підключення телефону та низку інших опцій, які розширюють звичні можливості С-класу. Цей автомобіль забезпечує впевненість як на дорозі, так і у бізнес-процесах.

Зростання медіанної зарплати спостерігається в багатьох регіонах:

  • Наприклад, у Києві вона підвищилася з 19 225 гривень у січні до 21 100 гривень у серпні.
  • Львівська область також показала позитивну динаміку – зростання з 18 500 гривень до 20 500 гривень.
  • Найбільше збільшення зарплати відбулося в Херсонській області – з 15 000 до 20 000 гривень.
  • В Закарпатській області ж зарплата залишилася незмінною – 19 000 гривень як у січні, так і в серпні.

Кількість вакансій на ринку праці

За інформацією аналітиків, у серпні 2024 року активних вакансій стало на 43% більше порівняно з січнем цього року. Однак кількість відгуків від пошукачів роботи знизилась у середньому на 14,5%.

Зокрема, у Вінницькій області вакансії зросли на 49%, а в Дніпропетровській – на 45%. Київ залишився лідером за кількістю вакансій, де кількість оголошень зросла більш ніж на 8 тисяч.

Зауважте! Разом із цим, аналітики відзначають, що кількість відгуків падає практично в усіх регіонах. Наприклад, у Києві відгуки зменшились на 35%, у Харківській області – на 18%, а у Дніпропетровській – на 3,5%.

На Кіровоградщині та Черкащині кількість відгуків незначно зросла – на 5% і 1% відповідно. Хоча на Херсонщині вакансій стало більше на 23%, загальна їх кількість в цій області все ще залишається найнижчою серед усіх регіонів.