Якщо податкова не прийняла декларацію: як ФОПи ще можуть її відредагувати
Триває період, коли підприємці повинні подати річні декларації. Інколи трапляється, що податкова не приймає документ, і ФОПам потрібно внести в нього зміни, поки ще є така можливість.
Податкова не прийняла декларацію: що робити
Як розповів у коментарі 24 Каналу бухгалтер та податковий консультант Михайло Смокович, випадки, коли податкова не приймає звіт або інший документ, не така вже й рідкість. Зрозуміти, що установа відмовила у прийнятті документа, можна по тому, що в Електронному кабінеті платника він світиться червоним кольором.
Цікаво Податкова цього не пробачить: яка дурна помилка може коштувати ФОПам шалених штрафів
Я та моя команда на практиці часто стикаємося з тим, що податківці "завертають" декларації. Можливість подати документ повторно є, але варто пам'ятати, що у визначені раніше терміни, змінювати дедлайни податкова не буде.
Перше, що варто зауважити підприємцям – з "червоною" декларацією вже нічого не вдієш, вона залишиться у кабінеті назавжди. Але є й гарні новини – набирати документ заново потреби немає.
У кабінеті платника потрібно виділити документ "синім" та обрати опцію "дублювати", яка з'явиться у верхньому правому віконечку.
Завдяки цьому попередній звіт повністю дублюється, але з можливістю внесення корективів. Залишається лише внести зміни, підписати документ та повторно його відправити,
– розповів Смокович.
Чи можна редагувати інші документи
Функція дублювання документа може стати корисною й в інших випадках. Наприклад, підприємець хоче внести зміни у вже підписаний документ, який він ще не надіслав на перевірку.
Разом з підписанням документа зникає можливість його редагування. Саме тут на допомогу знову може прийти функція дублювання. Також є можливість обрати опцію "Додатково" та "Вилучити підпис". Тоді функція "Редагувати" знову стане доступна,
– додав бухгалтер.
Нагадування про платежі лише на картку ФОП
Смокович також нагадує підприємцям користуватися для розрахунків за підприємницьку діяльність лише карткою ФОПа. Навіть якщо ви задекларуєте доходи, у виписці по рахунку їх не буде, і податкова може нарахувати великий штраф.
Може йти мова про невикористання РРО та нарахування штрафу у розмірі 150% від суми платежу, а також про дохід фізичної особи та стягнення 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Суто теоретично відстояти справедливість можна у суді, однак перевіряти цю теорію навряд чи комусь би хотілося,
– зазначив Смокович.
Для зручності ФОПи також можуть користуватися POS-терміналами, під'єднати інтернет-еквайринг або створити QR-код. Тобто є багато опцій для того, аби уникати отримання доходу на карту фізичної особи.