"Шляху назад немає": стрімінгові компанії значно збільшать витрати на новий контент

29 грудня 2021, 17:12
Читать новость на русском

Джерело:

Financial Times

Вісім провідних стрімінгових компаній, у тому числі Netflix, Walt Disney та Amazon, планують значно збільшити витрати на новий контент у 2022 році.

Наступного року популярні стрімінгові платформи інвестують у нові фільми, серіали і телешоу загалом близько 115 мільярдів доларів. Величезні витрати заплановані на тлі побоювань, що у 2022 році буде складніше залучати нових клієнтів після стрімкого зростання, раніше спричиненого пандемією.

Читайте також Як організувати промокампанію на раз-два-три: легко, швидко, влучно

Новий рік, новий контент, нові витрати

Більшість компаній прогнозують, що їхні стрімінгові сервіси у 2022 році стануть збитковими. З урахуванням прав на спортивні трансляції, сумарні витрати становитимуть близько 140 мільярдів доларів.

Шляху назад немає. Єдиний спосіб конкурувати – витрачати дедалі більше грошей на преміальний контент,
– зазначає аналітик компанії Moffett Nathanson Майкл Натансон.

За оцінками Morgan Stanley, інвестиції Disney у стрімінговий контент у 2022 році зростуть на 35 – 40%. Очікується, що витрати компанії на всі нові фільми та телешоу перетнуть позначку у 23 мільярди доларів.

Якщо врахувати права Disney на спортивні трансляції, витрати й поготів зростуть до 33 мільярдів доларів, що на 32% більше, ніж загальні витрати на контент у 2021, і на 65% більше, ніж у 2020 році.

Цікаво Як змінилась вартість найбільших компаній світу у 2021 році: промовиста інфографіка

Netflix, своєю чергою, планує витратити на новий контент понад 17 мільярдів доларів наступного року. Сума є на 25% більшою, ніж у 2021, і на 57% більше, ніж у 2020 році. При цьому компанія хоче залишитись прибутковою.

Якщо Netflix вдасться досягнути поставлених цілей, це стане переломним етапом для компанії,
– вважає аналітик ринку ЗМІ компанії CFRA Туна Амобі.

До слова, експерти зазначають, що в останні місяці 2021 року перехід традиційних компаній від звичайного телебачення до стрімінгових трансляцій суттєво знизив потенційні показники прибутковості.

Історія компанії Netflix: дивіться відео