У США подали позов на Temu: його підозрюють у продажі особистих даних – відповідь компанії

30 червня 2024, 08:38
Читать новость на русском

Джерело:

Arstechnica

Додаток для покупок китайських товарів Temu швидко набув популярності. В США на нього подали позов, але компанія відкидає усі звинувачення.

Позов через шпигунство 

Тім Гріффін, який є генеральним прокурором Арканзасу, подав позов на Temu. Він вважає, що додаток є "небезпечним шкідливим ПЗ", яке монетизує персональні дані користувачів. 

Читайте також Цікава лазівка: як китайські товари на мільярди доларів уникають американського мита

Гріффін посилався на дослідження на повідомлення в ЗМІ, в яких стверджується, що Temu після встановлення отримує необмежений доступ до операційної системи телефону. Він збирає дані про місце розташування, контакти, текстові повідомлення, інші додатки та навіть має доступ до камери. 

Temu розроблено так, щоб цей доступ залишався непомітним навіть для досвідчених користувачів,
– йдеться у судовій скарзі.

Прокурор також стверджує, що додаток може Temu розроблено так, щоб цей доступ залишався непомітним навіть для досвідчених користувачів. Гріффін побоюється, що згодом дані громадян США продають третім особам.

Які є аргументи на користь скарги 

PDD Holdings змушений ділитися даними з китайським урядом, тому Grizzly Research вважає Temu прикриттям для шпигунської діяльності. Сотні скарг у Better Business Bureau на низьку якість товару на маркетплейсі лише підтверджують, що мета застосунку – збір даних, а не торгівля. 

Якщо вину Temu доведуть, компанія буде змушена сплатити 10 тисяч доларів за кожне порушення, також в неї конфіскують прибуток за рекламу.

Що відповіли у Temu

В компанії відповіли, що здивовані та розчаровані позовом та будуть захищатися. Temu запевняє, що зберігає дані на хмарних сервісах Microsoft та збирає виключно ту інформацію, яка потрібна для постачання товару. 

Ми не надавали китайському уряду жодних даних та не збираємося цього робити, якщо він попросить про це, – наголосили представники компанії 24 Каналу.

Що стосується безпеки даних, то компанія дотримується усіх галузевих стандартів PCI DSS та має статус TrustedSite. Окрім того, популярні платіжні засоби, з якими працює Temu, також мають власні передові безпекові системи.

Що стосується звіту Grizzly, то Temu вбачає у ньому звичайну атаку на репутацію з метою зниження ціни акцій.