Успіх – це не про інвестиції, – стартап відмовився від пропозиції в 30 мільйонів доларів

9 березня 2021, 09:01
Читать новость на русском

Джерело:

ain

Французькому стартапу Lemlist запропонували інвестицію у розмірі 30 мільйонів доларів. З них 15 мільйонів особисто мали отримати співзасновники. Чому компанія відмовилася від цієї пропозиції, читайте на Бізнес 24.

Lemlist: що це за стартап

Lemlist – це SaaS-платформа, яка допомагає у сферах продажу та маркетингу контактувати через холодні e-mail, а в перспективі й через телефонію.

Зверніть увагу Було болісно, – компанія мільярдера Барона продала 1,8 мільйона акцій Tesla

Стартап заснували у Франції у 2018 році Гійом Мубеш, Віані Лекруа і Француа Лекруа.

Інвестиції і Lemlist

З моменту заснування стартап жодного разу не залучав інвестиції і весь час розвивався за принципом бутстрапінга (тобто без сторонньої фінансової допомоги).

Попри це, у 2021 році Lemlist вдалося дійти до позначки в 5 мільйонів доларів щорічного регулярного доходу.

Динаміка у сервісу дуже хороша – з 4 мільйонів до 5 мільйонів доларів доходу Lemlist виріс тільки за останні півтора місяця. Щорічно дохід Lemlist зростає у двозначних числах,
– розповів Ілля Азовцев, працівник компанії.

Пропозиції про інвестиції надходили засновникам багато разів, однак вони завжди їх відхиляли, оскільки вірили, що зможуть самостійно побудувати масштабований бізнес, не розмиваючи структуру власності компанії.

У Lemlist працює 30 осіб, з яких четверо – це українці. Кількість співробітників постійно росте. Цікаво, що компанія не має свого офісу, а співробітники працюють віддалено і проводять тімбілдинги з різних країн.


Працівники Lemlist на тімбілдингу / Lemlist

Як компанія привернула увагу інвесторів

Гійом Мубеш веде канал на YouTube, на якому ділиться секретами зростання компанії і всім, що пов'язано з бізнесом.

На початку 2021 року, він взяв інтерв'ю у 5 засновників успішних французьких стартапів, які сумарно залучили на свої проєкти 568 мільйонів доларів.

Три роки тому мій друг запитав мене, скільки інвестицій ми підняли. І я відповів – нуль. Він відповів: "Тоді це не стартап",
– пригадує Гійом Мубеш.

"Успішність стартапу залежить від того, скільки грошей він залучив. Але при цьому 75% профінансованих стартапів провалюються, таким чином інвесторські гроші просто зникають," – зазначає Гійом.

Оскільки, на думку співзасновника, увага ЗМІ та громадськості прикута лише до стартапів з крупними інвестиціями в незалежності від їх успіху, він вирішив поекспериментувати.

Він опублікував челендж у фейсбуці: чи зможе Lemlist за два тижні залучити 20 мільйонів доларів інвестицій?

Результати челенджу та пропозиція інвесторів

Перше пропозиція надійшла від Storm Ventures у розмірі 20 мільйонів доларів. Пропозицію співзасновники відкинули, однак після цього отримали й безліч інших – а саме понад 50 листів від інвесторів.

Один з інвесторів запропонував Lemlist 30 мільйонів доларів інвестицій, з яких 15 мільйонів – кешаут. Тобто співзасновники отримали б по 5 мільйонів доларів для власних потреб. Та й ця пропозиція не змінила ставлення команди до інвестицій.

Однозначно Lemlist вдалося привернути увагу до себе. Великі французькі ЗМІ написали про них, а відео на ютубі зібрало понад 20 тисяч переглядів менш ніж за тиждень. Компанія продовжує виборювати шлях власними силами та зберігати контроль за тими, хто її заснував.

Завжди залишатися на зв’язку зі своїми клієнтами навіть поза офісом дозволяє Віртуальна мобільна АТС від Київстар: жодних витрат на обладнання та обслуговування, налаштування й запуск до 15 хвилин, об’єднання мобільних та фіксованих номерів компанії в одну мережу. Працюйте там, де зручно!