Зручне вивчення мов: як українським стартапом Preply користуються у всьому світі
Джерело:
BBCТроє українців створили стартап, який набрав популярності у всьому світі. Як їм це вдалося та як працює стартап, читайте у матеріалі.
Засновники стартапу Preply поспілкувалися з BBC, у матеріалі Бізнес 24 ми вибрали найцікавіше.
Цікаво Чотириденний робочий тиждень: як одна ІТ-компанія змінила життя своїх працівників
Preply: що це
Програмісти Кирило Бігай та Дмитро Волошин і дизайнер Сергій Лук'янов з самого початку хотіли створити продукт, яким би користувалися у всьому світі. Наприкінці 2012 року троє українців створили платформу Preply.
Вирішили сфокусуватися на іноземних мовах. Наша ціль – побудувати найефективніший спосіб вивчення іноземних мов,
– розповідає Кирило Бігай.
Красномовні цифри:
- На платформі можна вивчати понад 50 мов. Це популярні англійська, іспанська, французька і менш поширені урду чи індонезійська.
- Свої послуги репетиторства пропонують люди зі 160 країн світу. Їх приблизно 45 тисяч.
- Користувачами платформи є сотні тисяч людей зі 180 країн світу.
Якщо людина їде до іншої країни, і їй потрібна іноземна мова дуже швидко, наш сайт допомагає влаштуватися у новому житті. В компанії є добра і важлива місія,
– наголошує Кирило Бігай.
Засновники платформи Preply / Фото Preply
Як працює Preply
Користувачі на сайті платформи або в додатку обирають мову, яку хочуть вчити, а також репетитора. Можна обрати носія мови, якщо ваш рівень мови дозволятиме порозумітися. Або ж обрати репетитора, який також володіє вашою рідною мовою.
Заняття проходять онлайн у режимі захищеної відеоконференції або ж у зумі чи скайпі. Репетитор чи учень має право безкоштовно скасувати заняття за 4 години до.
Платить користувач компанії Preply, яка пересилає гроші репетитору тільки у випадку, якщо урок відбувся. За пакет уроків діють знижки.
Які мови вивчають
Співзасновник розповідає, що найпопулярнішими мовами є англійська, іспанська, французька, німецька, китайська, арабська, російська, японська, італійська та португальська. Українці ж найбільше вивчають англійську, німецьку та іспанську.
Українську мову також вивчають у світі.
За останній рік майже 35% загальної кількості годин, проведених на платформі для вивчення української мови, були в користувачів з США, за ними йдуть Велика Британія та Україна, на які припадає ще 20%,
– розповідають у Preply.
Окрім того, вивчають українську користувачі з німецькомовних країн, Канади та Росії.
Чому в Україні мало користувачів Preply
Preply – це міжнародна платформа, а тому й розцінки там міжнародні. Українці з низькими доходами не завжди готові платити 15-20 доларів за годину, щоб займатися з носієм мови.
Для багатьох у Східній Європі та Латинській Америці це ще досить дорого,
– зазначає Кирило Бігай.
Переважно українські користувачі готові платити 5 – 10 доларів за годину. Хоча звісно є і ті, хто платить 20 доларів. Тож ринок України складає менш як 5% у доходах Preply.
Як стати репетитором
Компанія реєструє нових репетиторів лише тоді, коли з'являється потреба. Намагаються зберігати баланс, щоб викладачам вистачало студентів.
Якщо репетитор заробляє на платформі 20 доларів на тиждень – це не серйозно і ми не стаємо важливою частиною його життя,
– пояснює він.
За використання послуг Preply викладачі платять гнучку комісію. Спочатку 100% оплати за перше заняття з учнем, а після першого заняття сплачується комісія у 33%, яка зменшується поступово до 18% після 400 занять.
Цікаво Від робототехніки до кібербезпеки: 10 найоплачуваніших професій майбутнього
Пандемія в поміч
Пандемія коронавірусу дала поштовх компанії, адже онлайн-освіта стала звичною для багатьох людей. Зокрема, у березні 2020 року Preply вдалося на старті пандемії залучити 10 мільйонів доларів інвестицій, повідомляв Business Insider.
Як бізнесу переїхати працювати у хмару та отримати безліч переваг? Київстар запрошує на серію безкоштовних вебінарів від Kyivstar Business Hub – 11, 16 та 18 березня. Більше за посиланням.