Обігнала Tesla: яка компанія насправді створила першу у світі безпілотну електровантажівку
Джерело:
ForbesКомпанія Tesla здійснила революцію у світі електрокарів. Але у створенні першої у світі автономної електровантажівки компанію обігнав шведський стартап.
Ліннея Корнехед цьогоріч у віці 29 років потрапила у список Forbes "30 до 30". Все завдяки стартапу Einride (вимовляється як "енрайд"), який дівчина співзаснувала у 2016 році. В інтерв'ю Forbes підприємиця розповіла в чому особливість її компанії.
Цікаво Китай вкладе 3 мільярди доларів в суперкомп'ютери для аналізу даних з космосу
Електровантажівку Pod стартап запустив на наступний день після того, як Ілон Маск проанонсував свою Tesla Semi.
Einride у фактах
- У компанії працює 100 людей;
- Стартап зібрав 41 мільйон доларів інвестицій;
- Його назвали найінноваційнішим у 2021 році у сфері транспорту.
- Лауреат премій Edison Awards, Європейської стартап-премії за мобільність. Входить до списку 100 глобальних Cleantech 2020 тощо.
Електровантажівка Pod є конкурентом Tesla Semi / Фото Einride
Бізнес-модель Einride
Einride не є звичайним виробником вантажівок. Якщо інші виробники створюють машину і просто продають її клієнту, то Einride продає транспорт та щомісячну послугу.
Компанія позиціонує себе як програмна платформа, а не автовиробник. У компанії працюють оператори, які можуть дистанційно управляти транспортом своїх клієнтів, а також постійно вдосконалюють алгоритми.
Причина прийняття цієї інноваційної бізнес-моделі полягає у специфічних характеристиках автономного та електричного водіння. Це вигідно клієнтам та безпечно для довкілля.
Чому Einride виготовляє електровантажівки
Автомобільний вантажний транспорт відповідає за 7% глобальних викидів парникових газів. І обсяг відвантажених товарів щороку зростає на 3-4%,
– наголошує Ліннея Корнехед.
Співзасновниця стартапу Ліннея Корнехед / Фото Anders G Warne
Окрім збереження довкілля, автономні електровантажівки слугуватимуть підвищенню безпеки на дорогах, переконана співзасновниця стартапу.
Компанія хоче подати приклад і показати, що перехід на електричні, автономні вантажні перевезення є доступним. Технології вже існують – залишилося лиш подолати юридичний бар'єр.
Йдеться про те, що автономні електровантажівки Pod можуть їздити лише певними дорогами у Швеції. Така проблема є у багатьох країнах, але її поступово розв'язують.
Зміни не відбуваються самі собою. Досягнувши всього того, що ми зробили за п’ять років, ми сподіваємось надихнути інших на власні ініціативи щодо сталого розвитку,
– резюмує Ліннея Корнехед.
Наразі Einride починають свою діяльність у США та розширюються далі в Європі.
Як дізнатися більше про свого клієнта, щоб зробити саме ту пропозицію, яка йому відгукнеться? Побудуйте портрет ідеального клієнта та розширте наявну базу контактів завдяки Big Data-технологіям від Київстар Бізнес.