ЄС розглядає заборонні тарифи на імпорт металургійної продукції з Росії та Білорусі
Джерело:
Forbes UkraineЄвропейський Союз розглядає можливість запровадження заборонних тарифів на імпорт металургійної продукції з Росії та Білорусі. Такі обмеження, аналогічні до тих, що вже діють для сільськогосподарських товарів, можуть набрати чинності з 1 липня.
Обмеження металургійного імпорту
За даними Євростату, минулого року Євросоюз імпортував 4,8 мільйона тонн російської металургійної продукції на суму 2,4 мільйонів євро.
Читайте також Продаж чіпів та інших товарів до Росії буде під забороною, - Bloomberg
Запроваджені 30 травня обмежувальні заходи Євросоюзу щодо російських та білоруських сільськогосподарських продуктів почнуть діяти з 1 липня, фактично припиняючи їх імпорт до країн ЄС.
Зауважте! Згідно з постановою Ради ЄС, мита на зернові, олійні культури та продукти з Росії та Білорусі підвищуються до 95 євро за тонну у більшості випадків.Качка зазначив, що це "дуже гарне рішення", оскільки воно, на відміну від санкцій, не має безпекового характеру.
Там немає гуманітарних питань, якими дуже маніпулює Росія. Рішення ніяк не впливає на постачання харчів на світові ринки, особливо на Глобальний Південь,
– зазначив Качка.
Рішення не впливає на постачання харчів на світові ринки, особливо на Глобальний Південь, зазначив він. Воно також знімає напругу між Україною та європейськими фермерами, оскільки проблеми для польських і французьких виробників створювала саме присутність на ринку ЄС російських агротоварів, а не українських.
Цікаво! Така ж стратегія може бути застосована до металургійної продукції з Росії. Качка зазначив, що частина сталеварних потужностей у ЄС залежить від сировини з Росії, що робить це питання чутливим.Що з імпортом російської металургійної продукції
Качка підкреслив, що імпорт російської металургійної продукції до ЄС залишається значним. У 2023 році ЄС імпортував 4,8 мільйона тонн російської продукції ГМК на суму 2,4 мільярда євро.
Цікаво! За даними European Policy Center, до 90% деяких типів нікелю, що використовуються в Європі, надходить від російських постачальників.Попри санкції, російський гірничо-металургійний комплекс успішно експортує продукцію до країн ЄС. Водночас ЄС не потребує російського та білоруського імпорту зернових та олійних культур, оскільки виробляє понад 300 мільйонів тонн щорічно і є нетто-експортером.