Чи зобов’язані ви повертати кредити своїх родичів: відповідь юриста

31 травня 2021, 06:40
Читать новость на русском

Трапляються ситуації, коли люди отримують погрози від колекторів з вимогою сплатити кредити, які оформили їхні родичі. Але чи правомірно це і чи повинні ви сплачувати борг своїх рідних?

Практикуючий адвокат з 8-річним стажем Дмитро Бородійчук зазначає, що така вимога доволі поширена в колекторських компаніях.

До теми Доступні кредити 5–7–9%: скільки грошей банки видали бізнесу за лютий – травень 2021 року

Чи відповідальні ви за борги родичів

За словами юриста, Закон чітко встановлює, що відповідальність за повернення кредитів лежить на тому, хто їх взяв, а також на їхніх поручителях. Тож така вимога колекторів незаконна, навіть якщо боржником є ваші діти чи батьки.

При цьому звертаю увагу, що якщо мова йде про МФО, то в таких кредитах поручителів практично немає. Людина виступає ним лише у випадку, якщо підписувала відповідні документи. Якщо ж ні, то Ви не несете жодної відповідальності за борги рідних чи знайомих,
– наголошує Бородійчук.

Що таке МФО

Це мікрофінансова організація, яка займається наданням позик населенню за спрощеною схемою, а також кредитує малий і середній бізнес, залучаючи власні резерви.


Позики та кредити / Фото tweakyourbiz

Чи варто оформляти кредити в МФО

Перш ніж взяти позику в МФО, адвокат рекомендує добре подумати, адже отримати такий кредит дуже легко, а от закрити – вкрай складно. Згодом більшість тих, хто набрав десяток таких позик, починають шукати юриста та сподіваються на списання своїх боргів. При цьому, каже Бородійчук, мало хто розуміє, що судова тяганина буде доволі затратною і тривалою.

І, відповідно, якщо у Вас є 10 кредитів, ви просто не захочете витрачати гроші на адвокатів і швидше за все будете і далі платити кредити. При цьому, іноді в таких договорах відсоткова ставка буває більше 1000 відсотків річних,
– розповідає юрист.

І якщо ви все ж таки зважитеся взяти кредит у МФО, перед підписанням договору обов’язково уважно його перечитайте.