Буйок з GPS-передавачем вимірюватиме рівень моря
Щороку рівень моря зростає приблизно на 3 мм. Ці дані спеціалісти отримують за допомогою супутника.
Підняття рівня моря у майбутньому може призвести до затоплення прибережних територій і напряму залежить від глобального потепління.
Але 3 мм - приблизна оцінка, тому австралійські науковці вирішили її уточнити. Для цього сконструювали спеціальний буйок, який може стежити за рівнем моря, і оснастили його GPS-передавачем.
"Це важливий інструмент для здійснення замірів. Інформація, яку збере буй, потрібна, щоб з'ясувати, як глобальне потепління впливає на рівень моря", - каже науковець Тасманського університету Крістофер Уотсон.
Буйок плаватиме на відстані 30 км від узбережжя острова Тасманія. Пристрій здійснюватиме виміри двічі на секунду і записуватиме їх на жорсткий диск. Пізніше, коли буй завершить свою коротку місію, науковці порівнюють ці показники з даними супутника і спеціальних суден.
"Завдяки цьому ми отримаємо найточнішу інформацію. Але поки що головною системою буде виключно буйок", - каже науковець Тасманського університету Крістофер Уотсон.
Причина, чому науковці вирішили перевірити показники зі супутників, проста. Головна територія для здійснення вимірювань - Бассова протока, це вузька смужка води між материковою Австралією і островом Тасманія. Зонд пролітає над нею раз у 10 днів, при чому залишається у потрібній зоні лише на хвилину. Цього явно замало для точних вимірювань.
"Висотоміри супутника насправді можна використовувати виключно як додатковий інструмент. Вони не достатньо точні, і такі цифри, як три міліметри на рік - це вже на межі їхніх можливостей", - каже науковець Тасманського університету Крістофер Уотсон.
"Цей проект дуже важливий для Австралії, адже у нас немає власних супутників. Ми залежимо від інформації, яку надають нам інші країни. Завдяки таким пристроям, як цей буйок, наші науковці нарешті зможуть оперативно отримувати точні дані, опрацьовувати їх і бачити, що відбувається в тихоокеанському регіоні", - каже директор австралійської інформаційної служби IMOS Тім Мотлман.
Отриманими даними австралійці ділитимуться з колегами з інших країн. Вони сподіваюся, що таким чином науковці зрозуміють, як боротися зі зростання рівня моря.