Бюджет 2016: як це позначиться на житті українців

8 грудня 2015, 18:06
Читать новость на русском

Про податковий кодекс та бюджет на 2016 рік розповів гість студії Телеканалу новин "24" – голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Податкова система

– Основний принцип нової податкової системи – основні податки по 20%. Такий підхід – плагіат на естонську податкову систему, тільки в них єдиний соціальний внесок 50%. Але є нюанс – Україна та Естонія мають абсолютно різний масштаб економіки.

– Якщо говорити про соціальні стандарти, то проектом бюджету, який запропонувало Мінфін, передбачається зростання соціальних стандартів на 12%. Це на 1% навіть менше, аніж було в цьому році. Зростання на 12% – відповідає прогнозованому рівню інфляції. тобто реального зростання соціальних виплат не буде.

Бюджет 2016

– Найбільший ризик – бюджет розроблений на податковій системі, якої досі немає, вона не проголосована. Будь-яка серйозна зміна податкової системи не дає одразу прогнозованих доходів. Якби в уряді це розуміли, то податкову систему подали би ще влітку і затвердили. І тільки тоді робили би розрахунки.

Є великий ризик, що бюджет в доходній частині не буде виконуватися і ми будемо брати в борг.

– Мені ще цікаво побачити доходи від приватизації. Адже цього року уряд розраховував на 10 мільярдів гривень від приватизації, на сьогодні надійшло менше 200 мільйонів гривень. недобір від приватизації – це збільшення дефіциту бюджету. Якщо уряд і на наступний рік розраховує на неймовірні доходи від приватизації, то це означає лише те, що збільшиться дефіцит.

Я би навіть сказав, що це не бюджет, а бюджетна резолюція на 13-ти сторінках.

Більше – дивіться у відеоінтерв’ю.