Бюджет розвитку чи проїдання, розкрадання та розбудови поліцейської держави?

14 листопада 2017, 13:44
Читать новость на русском

Парламентська фракція "Об’єднання "Самопоміч" не може підтримати проект державного бюджету, підготовлений урядом, адже кошторис є не бюджетом розвитку, а бюджетом проїдання, розкрадання та побудови силової держави.

На переконання фракції, у документ необхідно внести ряд принципових змін.

1. Субсидії не вихід

Уряд закладає гроші на фінансування субсидій, які є чорною дірою державного бюджету України, і при цьому не дає населенню України будь-яких інструментів, як зменшити споживання.

На субсидії закладено понад 50 мільярдів, а на заходи з енергоефективності, які дадуть людям можливість зменшити споживання тепла, передбачено всього лише 400 мільйонів. А варто було б закласти декілька мільярдів на "теплі кредити", які розходяться, як "гарячі пиріжки" у базарний день. Поправка "Самопомочі", яка виправила б ситуацію, на жаль, залишилася неврахованою.

2. Припинити обкрадати громади

"Самопоміч" категорично проти згортання фінансової децентралізації та проти того, що уряд у цьому бюджеті залазить до кишені кожного українця, забираючи місцеві податки до центрального бюджету.

Йдеться про збільшення частки вилучення ПДФО з 50% до 80%, перекладання на місцеві бюджети фінансування заборгованості та пільг за житлово-комунальні послуги, недофінансування медичної та освітньої субвенції. Звертаємось до уряду, щоби не відмовлятися від його ж здобутків у частині побудови спроможних та фінансово незалежних громад.

3. Ні підвищенню податків

Фракція категорично проти необґрунтованого та економічно невиправданого підвищення податків (як прямого, так і прихованого). Уряд говорить неправду, коли заявляє, що у бюджеті-2018 року не планує підвищувати податки, тому що Кабмін підвищує ставки акцизів на тютюн та іншу підакцизну продукцію, а також підвищує збір з мобільних операторів. Ці гроші будуть перекладені на споживачів, які становлять більшість населення України.

Більш того, через підвищення мінімальної заробітної плати підприємці першої та другої груп спрощеного податку будуть платити більше єдиного податку та більше єдиного соціального внеску. Це означає приховане підвищення податкового навантаження на економіку.

Гроші платників податків, підприємців не повинні витрачатися на збільшення фінансування правоохоронних структур, які потім приходять до цих же підприємців з необґрунтованими та невиправданими обшуками, арештами майна та отримують незаконну винагороду від людей, на гроші яких вони ж утримуються.

"Самопоміч" вимагає припинити збільшувати фінансування правоохоронних органів, які перетворюються на репресивні, а також чиновників, бюрократів з міністерств, відомств, Верховної Ради та Адміністрації Президента. Гроші платників податків мають використовуватися насамперед на потреби платників податків та їх місцевих громад, а не на утримання армії поліціянтів та бюрократів.

4. Припинити тиск на бізнес

Ми вимагаємо припинити практику, коли до підприємця почергово ходять всі правоохоронні органи: забрати відповідні повноваження у поліції та прокуратури, вивільнити час оперативних співробітників СБУ щодо так званої економіки – вони мають боротися з тероризмом, сепаратизмом, державною зрадою та шпигунством.

Натомість усі ці правоохоронні структури у частині економіки та боротьби з економічними злочинами має замінити один новостворений орган – фінансова поліція, яка каратиме винних – тих, хто виводить мільярди в офшори без оподаткування в Україні, тих, хто без розмитнення провозить фури товару в Україну, а не ходитиме до звичайних підприємців-платників податків, на чиї гроші утримуються силові органи.

5. Створити сильну армію
Підтримуючи збільшення оборонного бюджету на утримання українського війська, фракція водночас вимагає запровадити механізми цивільного контролю та пояснити ту суму, яка сьогодні виділяється на безпеку та оборону країни. Кожен платник податків має розуміти, на що конкретно буде витрачено 5% ВВП, які становлять оборонний бюджет.

6. Стимулювати зростання економіки

Крім того, при голосуванні за бюджет-2018 необхідно запровадити стимули для розвитку підприємництва та зростання економіки України. Таким є скасування податку на прибуток та запровадження податку на виведений капітал. Це означатиме, що зароблені підприємством гроші не оподатковуються податком на прибуток, поки вони не виводяться з бізнесу, а витрачаються на його потреби.

Доки вимоги "Об’єднання "Самопоміч" щодо недопустимості підвищення податків, відмови від побудови поліцейської держави шляхом збільшення фінансування правоохоронних органів, відмови від згортання фінансової децентралізації та посилення заходів енергоефективності не будуть враховані, фракція не підтримуватиме цей проект бюджету.