Бюджетний кодекс відклали на четвер
Рада відклала ухвалення Бюджетного кодексу на четвер. У вівторок депутати працювали до пізнього вечора і таки подужали усі із запропонованої 671 поправки. Тепер обранці повинні проаналізувати щойно ухвалені правки, аби підсумковий документ не містив "внутрішніх протиріч".
“Якщо ти внесеш в один пункт зміни з якихось питань, навіть кілька слів поміняєш, потім це може відбитися і необхідно буде вносити поправки по всьому тексту даного законопроекту. Тому неможливо вносити якусь поправку одну, не знаючи всього тексту законопроекту і не знаючи як ця поправка відіб’ється на законопроекті” - переконаний лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов
Тож спікер запропонував повернутися до питання за два дні. Депутати охоче підтримали. Опозиція участі у голосуванні не брала. БЮТ ще задовго до цього покинув сесійну залу, а з “нашоукраїнців” залишилось лише 8 депутатів. Жодну з їхніх поправок не врахували.
“99,9% поправок тих, що вносила опозиція, відхилені, тобто, власне кажучи, 99% позицій, які були в першому читанні проголошені, вони і залишились до другого читання, тобто якоїсь якісної доробки документа ми не побачили”, - зазначила народний депутат, фракція НУ-НС Ксенія Ляпіна.
Опозиціонери наполягають - якщо кодекс залишиться у такому вигляді, то регіонам про обіцяний фінансовий ресурс годі й мріяти. Адже усі грошові потоки уряд спрямовуватиме в ручному режимі. Відтак, ті регіони, які найбільше вподобає Мінфін, і отримають більше за інших.
“Головне завдання Бюджетного кодексу в будь-якій країні - це спрямовувати бюджетні потоки в інтересах розвитку економіки. Бюджетний кодекс, запропонований урядом Азарова, це фактично кодекс “у кого забрати і хто буде ділити”. Оце головна філософія цього Бюджетного кодексу. Тобто ніякого покращення місцевим бюджетам, багатообіцяного покращення не буде”, - вважає народний депутат, фракція БЮТ Олег Ляшко.
На надмірне тяжіння уряду контролювати все звернув увагу і Президент. Він також запропонував депутатам свої поправки до кодексу, з умовою - якщо їх не врахують - закон підписаний не буде.