БЮТ вимагає створення тимчасових слідчих комісій і звіт Медведька, ПР — проти

1 листопада 2010, 12:17

Джерело:

Інтерфакс

Фракція БЮТ наполягає на включенні до порядку денного засідання парламенту питання про створення тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів перешкоджання участі у виборчому процесі опозиції.

"Фракція БЮТ наполягає на включенні до порядку денного проекту постанови №7119 про створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів блокування державними установами участі у виборчому процесі політичної опозиції", — заявив перший заступник голови фракції Андрій Кожем’якін на погоджувальній раді керівників комітетів і фракцій у понеділок у Києві.

Також БЮТ пропонує заслухати у п’ятницю під час "години уряду" генерального прокурора України Олександра Медведька, заявив перший заступник глави фракції Андрій Кожем’якін.

"У зв’язку з тим, що пройшли вибори до місцевих рад, і є багато питань про порушення законодавства, а також спроб надрукувати фальшиві бюлетені, ми хотіли б послухати генерального прокурора, щоб він дав інформацію, як його підлеглі забезпечували законність під час виборів 31 жовтня", — сказав він.

У свою чергу фракція Партії регіонів у Верховній Раді просить голову парламенту Володимира Литвина не допустити, щоб парламент розглядав створення тимчасових слідчих комісій без висновків і рекомендацій профільних комітетів.

"Я просив би всіх колег, які займаються внесенням документів: перш ніж вносити ці документи щодо створення ТСК на розгляд до сесійної зали, направляти їх до відповідних комітетів і отримувати схвалення або несхвалення цих комітетів. Володимир Михайлович, тільки після цього ставити їх на розгляд в сесійній залі", — сказав Єфремов.

Крім цього, Єфремов підкреслив необхідність конструктивної роботи представників опозиційних сил у парламенті. Голова ПР в Раді ще раз підкреслив, що фракції, які входять до більшості, згодні на те, щоб порядок денний по середах пленарних днів формувався опозицією, а також щоб опозиція мала право ініціювати заслуховування інформації тих чи інших членів Кабінету Міністрів, натомість вимагаючи лише відмовитися від блокування роботи парламенту.