Часте проведення виборів — наближає крах системи, — співзасновник руху "Чесно"
Про порушення, чесність і прозорість виборів, а також про те, наскільки свідомо і відповідально віддають свої голоси виборці цього разу розповів гість студії Телеканалу новин "24" –співзасновник громадського руху "Чесно" Олег Рибачук.
Зрив виборів у Маріуполі та Красноармійську
– За те, що вибори у Маріуполі та Красноармійську не відбулися – відповідальність лежить на владі. Бо у всіх куточках України закладено фактично системні помилки, зокрема, що стосується друкування бюлетенів. Бо свідомо чи не свідомо не приділили достатню увагу захисту бюлетенів. Але я впевнений, що саме влада повинна забезпечити волевиявлення. Реакція буде – можливо, буде збиратись коаліція.
Але це вже досить характерний корпоративний стиль. Це відбувається по відношенню до змін до Конституції, резонансних голосувань. Влада не вміє спілкуватись із суспільством, а реагує лише тоді, коли люди вже "роздраконені".
– Факт провалу виборів у Маріуполі та Красноармійську говорить про те, що 36% виборців втратили можливість проголосувати. Зараз потрібно "розгрібати" цю ситуацію. Місцеві громади дуже відповідально готувалися і хотіли, щоб вибори відбулися.
Все про місцеві вибори читайте у нашому спецпроекті "Вибори-2015"
– Що дасть перенесення виборів? "Вчорашні" депутати, які зареєстровані на вибори, будуть намагатися набрати свої додаткові дивіденди.
Явка на вибори
– Низька явка – це свідчення того, що країна нормалізується, стає менш заполітизованою. Тим паче, на місцевих виборах завжди була низька явка. Люди говорять про те, що важко вибрати гідних кандидатів і кажуть, що власне немає з кого вибирати.
– Рух "Чесно" дає виборцям "їжу для розуму". Але найпопулярнішим запитанням залишається: за кого голосувати? Виборці хочуть підказки, бо прислуховуються до тих, кого поважають. це підсвідоме перекладання відповідальності.
Чим більша частота проведення виборів – тим краще. Бо так чи інакше прийдуть представники нової генерації і це наближає крах системи.