Частина населення вважає, що наші сподівання на ЄС – марні, – Бекешкіна
Якщо порівнювати з 2014 роком, коли симпатії до Євросоюзу різко зросли, а до різних форм інтеграції з Росією і країнами СНД – просто обвалилися, то сьогодні симпатиків ЄС стало менше. Згодом частина населення розчарувалася в євроінтеграції за принципом: "Вони нас не хочуть".
Таку думку сайту "24" висловила директор фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, коментуючи результати соцопитування, проведеного Центром Разумкова щодо симпатій українців до інтеграції в ЄС.
Частина населення вважає, що наші сподівання на ЄС – марні. Людям досить довго закладали таку думку, що ніхто нас в Європі не чекає,
– зауважила соціолог.
Крім того, за її словами, на громадську думку щодо інтеграції в ЄС вплинув і референдум в Нідерландах, на якому, як відомо, більшість громадян висловилося проти ратифікації угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
Водночас, на переконання Ірини Бекешкіної, якщо нарешті буде ухвалене остаточне рішення про безвізовий режим з кранами ЄС, то кількість симпатиків Брюсселя зросте. Навіть незважаючи на те, збираються вони їхати в Європу чи ні. При цьому вона заперечила, що на громадську думку вплинули дії влади.
У владі наші громадяни розчарувалися значно раніше. Тих, хто розчарувався у владі, набагато більше, ніж тих, хто в ЄС,
– наголосила Бекешкіна.
Нагадаємо, згідно опитування Центру Разумкова, проведеного з 9 по 14 вересня 2016 року, 49,7% громадян України висловилися за членство України в Євросоюзі, проти – 35,3%.
Читайте також: Щоб прискорити свій рух до ЄС, Україні потрібно зосередитись на двох речах, – екс-міністр