Частина провини за кризу в Україні лежить на уряді Німеччини, — Фюле
Джерело:
InoPressaЧерез рік після провалу саміту Євросоюзу у Вільнюсі колишній єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле підвів критичний підсумок політиці Євросоюзу щодо України.
Як пише німецький журнал Der Spiegel, за його словами, підписання Угоди про асоціацію України з ЄС було зірвано рік тому не тільки в результаті тиску з боку Путіна, а й через помилки Євросоюзу, зокрема — відмови Німеччини і деяких інших країн-членів надати Україні перспективу вступу в ЄС.
"Українці постійно говорили, що реформи будуть болючими і потребують часу, тому їм потрібне світло в кінці тунелю", — заявив Фюле.
Але Німеччина та інші країни виявилися не готові до подібного сигналу. Не можна говорити Україні, Молдавії, Грузії, що вступ до російського Митного союзу несумісний з Угодою про асоціацію з ЄС, і при цьому позбавляти їх можливості вступити в Євросоюз,
— наголосив екс-комісар.
Як каже Фюле, "був створений санітарний коридор - буферна зона за прикладом тієї, що була створена у Східній Європі між Німеччиною і Радянським Союзом після Першої світової війни з ініціативи Франції".
Фактично ми сказали українцям: ми шкодуємо з приводу вашого географічного положення, однак ви не можете йти ні на Схід, ні на Захід,
— констатував Фюле, назвавши таку позицію "нечуваною" і "гідною жалю".
Колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський дотримується аналогічної точки зору, зазначають журналісти. На його думку, якщо вже сторони починають процес асоціації, то необхідно говорити, що врешті-решт можливе отримання членства.
До слова, як повідомив глава МЗС Павло Клімкін, Швеція ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом.