Через мутацію коронавірусу необхідний жорсткіший карантин, – The Economist
Новий штам коронавірусу може звести нанівець всі заходи, які уряди країн вводили для протидії COVID-19. Все тому, що він заразніший орієнтовно на 40% – 70%, а також поширюється значно швидше.
Попередньо новий різновид коронавірусу отримав назву VUI 202012/01. Про це мовиться у статті The Economist.
Читайте також Новий штам COVID-19: як Україна координує свої дії з ЄС
►У яких країнах виявили мутований COVID-19
До середини грудня 2020 року методом генетичного секвенування виявили понад 1500 випадків зараження мутованим коронавірусом. Кілька випадків інфікування зафіксували у Бельгії, Данії й Нідерландах.
За словами Пасі Пенттінен з Європейського центру профілактики й контролю захворювань, більшість європейських країн провели секвенування значно меншої кількості зразків, ніж Велика Британія. Тому не можна відкидати можливість, що новий штам активно поширюється за межами Британії.
Там, де цей вид вірусу з'явиться, знадобляться жорсткіші заходи, щоб сповільнити поширення COVID-19. Тому термінові спроби завадити його поширенню цілком виправдані. Питання про те, наскільки йому вдасться сповільнити, поки вакцини не почнуть впливати на ситуацію, лишається поки без відповіді,
– мовиться у статті.
►Симптоми та заразність нового штаму
Наразі невідомо, чи VUI 202012/01 викликає важчі симптоми ніж вже відомий COVID-19. Наразі щодо цього у Великій Британії тривають дослідження. До речі, вчені також шукають докази, які б підтвердили, що новий штам справді заразніший.
До теми Українців закликали утриматись від поїздок до Великої Британії: деталі
На вищу заразність нового коронавірусу вказують 2 фактори:
- мутований вірус швидше поширюється у тих частинах Великої Британії, де кількість випадків зараження зростає нетипово різко;
- поєднання мутацій та інших змін в його геномі. Вчені кажуть, що таких змін всього 23 – це нетипово велика кількість. Дослідження на тваринах показали, що деякі з цих змін дозволяють коронавірусу краще проникати в клітини. Крім того, вони покращують його здатність розмножуватися й уникати атак антитіл, які імунна система створила після зараження вже відомим COVID-19. Кілька змін в VUI 202012/01 містяться в його так званих шипах. Це білки на його поверхні, якими він чіпляється до клітин.