Через "Північний потік-2" можна буде транспортувати водень, – німецький економіст

4 грудня 2020, 22:51
Читать новость на русском

Глава Східного комітету німецької економіки Олівер Хермес вважає, що через газопровід "Північний потік-2" можна буде транспортувати не лише газ, а й водень. Уряд Росії з огляду на зобов’язання зі скорочення шкідливих викидів нібито давно робить ставку на водневу енергетику.

Російський газопровід "Північний потік-2" нібито побудований з врахуванням стандартів охорони природи. Про це заявив Хермес, повідомляє Інтерфакс-Україна.

До теми Німеччина планує домовитись з адміністрацією Байдена щодо санкцій через "Північний потік-2"

Завдяки тому, що були використані спеціальні матеріали, "Північний потік-2" на відміну від старіших газопроводів вже у найближчі десятиліття може бути на 70% заповнений воднем — енергоносієм майбутнього,
– сказав Хермес.

За його словами, той факт, що газопровід, мовляв, побудований відповідно до стандартів "Північний потік-2" "відкриває хороші перспективи в століття водню".

"Значення "Північного потоку-2" для європейського енергозабезпечення майбутнього за останні місяці тільки зросло", – зауважив економіст.

Зауважимо, очільник МЗС Німеччини Гайко Маас повідомив, що Євросоюз вважає незаконними санкції США через "Північний потік-2". У Берліні сподіваються, що їм вдасться досягти компромісу у цьому питанні з адміністрацією новообраного президента Джо Байдена.

Головне про "Північний потік-2"

  • Росія будує газопроводів в обхід України до Німеччини.
  • Його будівництво призупинили у грудні 2019 року через санкції США. Роботи над газопроводом завершили на 90%.
  • Якщо "Північний потік-2" добудують, то Україна щорічно втрачатиме мільярди доларів.