Через чиновницьку бездіяльність на Житомирщині люди залишились без питної води

22 травня 2017, 13:35
Читать новость на русском

На Житомирщині ціле село вже понад півроку залишається без питної води. Люди забили на сполох, коли у листопаді масово почались кишкові розлади та воду перестала пити худоба. Викликали санстанцію та екологів, ті резюмували: воду не те, що пити, у ній навіть митись не варто. Стурбовані селяни ще два місяці тому написали звернення до Президента, але досі не отримали відповіді.

Щодня жителі села Піски, що на Житомирщині, долають великий шлях, щоб набрати питної води. Це продовжується з тих пір, як санстанція та екологи зробили експертизу води із загального колодязя.

"Звернувся до санстанції, де сказали, що це повинна вирішувати місцева рада. На місці відповіли: "Звертайтесь до санстанції". Нам сказали, що різноманітні домішки, які перевищують норму в 1000 разів, і що цією водою неможна навіть митись", – повідомив місцевий житель села Піски Олексій Сабадаш.

Однак, причини забруднення фахівці не виявили. Натомість, місцеві певні, що виною всьому – нечистоти, які не очищують вже кілька десятків років. Внаслідок попадання стоків у ґрунт, а потім у підземні води, вода у загальному міському колодязі стала непридатною.

На початку 1990 років очисні споруди своє існування припинили, а консервний завод, на балансі якого вони знаходилися, ліквідували. Мешканці багатоповерхівок наполягали, щоб їх будинки та водогінно-каналізаційні мережі сільрада прийняла на баланс, але місцева влада відмовилась.

В обласній державній адміністрації запевнили, що вперше чують про багаторічну проблему села Піски, оскільки до них ніхто не звертався.

Якщо виникає будь-яка проблема в межах міста Житомира чи району, збирається комісія, яка повинна розглянути і доповісти вищому рангу. Проблеми, я вважаю, не було,
– заявив заступник обласного департаменту містобудування, архітектури та будівництва Геннадій Забродський.

Екологи ситуацію відмовились коментувати. Натомість в обласному управлінні водних ресурсів таки визнають можливість серйозного забруднення.

Наразі єдине, що залишається селянам, це ходити за чистою водою та очікувати дій чиновників.

Читайте також: Луцьк потерпає від нестерпного смороду