Через сміття люди можуть залишитися без води у Тернополі

12 червня 2016, 11:59
Читать новость на русском

Місцеві екологи б'ють на сполох, адже непотріб із сміттєзвалища забруднює воду, яка потрапляє у крани тернополян.

Нинішній мер Тернополя, свободівець Сергій Надал, переконує, що в Тернополі більше шести років не існує проблеми зі сміттям. Адже саме шість років тому завдяки сміттєвому скандалу чиновнику вдалося перемогти на виборах.

Тоді він пообіцяв раз і назавжди вирішити проблему із Малашівським сміттєзвалищем, куди звозять непотріб з усього Тернополя.

Побудувати сміттєпереробний завод у Тернополі обіцяють вже десять років поспіль. Та далі обіцянок справа не йде. Активісти переконують: справу спускають на гальмах, бо владі це просто не вигідно.

Щороку наближені до мера компанії, які займаються вивозом відходів, отримують 25 мільйонів гривень за свої послуги. Везуть непотріб у Малашівці, хоча полігон – несанкціонований

Читайте також: Не Львовом єдиним: околиці Харкова потопають в небезпечному смітті

А ось жителі ближніх сіл роками скаржаться на нестерпний сморід та антисанітарію. Аби стримати гнів селян, міська влада виплачує їм кошти на оздоровлення. Втім люди готові на все, аби лише сюди перестали вивозити сміття.

Про небезпеку для життя людей говорять і екологи. Хімія з відходів потрапляє у ґрунтові води, а з ними і до криниць. Отруєна вода зовсім скоро може потекти і з кранів тернополян.

Втім коли проблему із сміттям у Тернополі вирішать – прогнозувати не береться ніхто. Поки міська влада вчергове розглядає можливість будівництва сміттєпереробного заводу, люди продовжують жити за крок до екологічного лиха.

Нагадаємо, 28 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі сталась пожежа. Експерти та місцева влада говорять, що причиною пожежі міг бути підпал. Внаслідок пожежі та подальшого обвалу загинули троє пожежників. Ще одну людину — еколога місцевого ЛКП — досі не знайшли. Пожежа трапилась в момент коли Львів вийшов на фінальну стадію погодження в Кабміні проекту будівництва нового сміттєпереробного заводу та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища за кошти Європейського інвестиційного банку.

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до президента Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням оголосити Львів та два села навколо сміттєзвалища (Малехів і Грибовичі) зоною надзвичайної екологічної ситуації.