Чи допомагає держава вдовам загиблих героїв війни на Донбасі

7 квітня 2016, 17:05
Читать новость на русском

Через війну на Донбасі сотні українських дітей залишаються без батька. Жінки з дітьми на руках змушені самотужки, часто навіть без допомоги держави, боротись за своє існування.

Боєць полку "Азов" В'ячеслав Галва загинув 26 серпня 2014 року. Його дружина Еліна залишилася сама із двома неповнолітніми дітьми.

Без чоловіка жити сім'ї набагато складніше. Держава після його загибелі довго не хотіла допомагати: лише за певний час її чоловікові посмертно наддали звання учасника бойових дій.

Лише за 8 місяців ми посмертно отримали статус. Вже потім надійшла і грошова допомога від держави. Ми вже півтора роки живемо у зйомній квартирі,
— розповіла Еліна Галва.

Тепер жінка координує волонтерську організацію, через яку кожен може допомогти сім'ям, які також втратили годувальника на війні. За рік організація назбирала понад два мільйони гривень і поділила їх між сім'ями.

Ще раз наголошую: підпадають тільки ті родини, де є неповнолітні діти, діти-інваліди і батьки-інваліди. У нас сьогодні є інформація про 1303 дитини, які залишилися без годувальника,
— навела дані народний депутат Ольга Богомолець.

Кожна родина, якою опікуються волонтери, від них на місяць отримує від трьох тисяч гривень за дитину. Більше дітей — більше грошей.

Кошти йдуть переважно на нагальні потреби сім'ї: квартплата, харчування. Якщо у родині ніхто не працює. Для дітей також виділяють гроші на освіту.

Дивіться також: Волонтери відправили бійцям відреставрований "Урал"