Чи подолає механічний гігант одну із найтвердіших тектонічних порід у світі
Найбільша бурова установка світу Viper зійдеться у "двобої" із четвертою за твердістю породою світу.
Кар’єр Айтік — найбільший відкритий кар’єр у Європі. А також найпівнічніша шахта, розташована на 100 кілометрів далі полярного кола. Улітку сонце тут ніколи не заходить, кар’єром мирно прогулюються північні олені.
На цьому об’єкті щодня видобувають 50 тисяч тонн мідної руди. Руда залягає на стрімких схилах цього гігантського кар’єру під ковдрою надміцної гірської породи, що пронизана кристалами кварцу, четвертим за твердістю матеріалом у світі.
Єдиноможливий спосіб видобути мідь – це пробурити сотні отворів на схилах кар’єру, набити їх вибухівкою і підірвати. Щоб пробурити цю броню, доведеться викликати особливу машину — Atlas Copco Pit Viper 351.
Вага цього гіганта — 188 тонн, максимальна глибина буріння 41 метр. Це найбільша та найпотужніша бурова установка у світі.
Viper спирається на 4 потужні домкрати. Приблизно за 5 хвилин висуває величезну башту s пробурює 20-метрові отвори практично у всьому.
Величезна бурильна головка Viper'а виготовлена з карбіду вольфраму і вкрита тисячами дрібних промислових алмазів. Але порода, яку буритимуть, майже така ж міцна. Щоб установка таки "перегризла" цей шар, її обладнали потужним електродвигуном.
Величезний електродвигун — це серце Viper`a. Під високим тиском він закачує гідравлічне мастило на кожну рухому деталь машини. Гігант черпає сили з електрокабеля під колосальною напругою — 6600 вольт.
Зовсім скоро Viper розпочне битву із надміцною породою. Чи витримає машина це випробування — дивіться у програмі "Залізні монстри".
Дивіться також: Як грізний вертоліт-кран врятував американське містечко від вічної темряви