Чи причетний Кремль до хімічної атаки на сирійське місто

8 квітня 2017, 18:54
Читать новость на русском

У США взялися розслідувати, чи не причетний Кремль до хімічної атаки, жертвами якої стали десятки людей. Також Росію підозрюють в участі у авіанальоті на сирійське місто Хан-Шейхун.

Російське видання "РИА-Новости" оприлюднило знімки із сирійської авіабази, з якої завдали хімічної атаки по місту Хан-Шейхун. На них добре видно специфічні контейнери схожі на ті, в яких зберігають хімічну зброю. Якщо порівняти світлини із кадрами російського телебачення, на яких зображений завод зі знищення зброї з такими контейнерами, то можна припустити, що майже сто мирних сирійців, серед яких третина діти, загинули від російської хімзброї.

У причетності до хімічної атаки Росію підозрює і Пентагон. За даними американських ЗМІ, там уже розслідують можливу участь Москви у кривавому злочині. Не відстає у цьому питанні і Сенат. Американські законодавці хочуть створити так званий "гібридний" трибунал для розслідування військових злочинів у Сирії.

Через ситуацію у близькосхідній країні напередодні знову збиралася Рада Безпеки ООН. Цього разу обговорювали ракетний удар США у відповідь на хімічну атаку режиму Асада. Росія назвала його актом агресії і традиційно використала свій виступ для пропаганди.

Атака стала грубим порушенням меморандуму про попередження інцидентів. Міноброни Росії попередило Пентагон про припинення співпраці у рамках цього меморандуму,
– заявив заступник представника Росії в ООН Володимир Сафронков.

Натомість США дали чітко зрозуміти, що не дадуть Асаду безкарно використовувати хімічну зброю. Хоча і закликали до політичного вирішення багаторічного конфлікту.

Наші війська атакували сирійський аеродром, з якого здійснили хімічну атаку. Це була виправдана атака, оскільки США не допустить використання хімічної зброї проти невинних людей,
– підкреслила постійна представниця США в ООН Ніккі Хейлі.

Тим часом місто Хан-Шейхунн зазнало нового авіанальоту. Загинула щонайменше одна жінка. Хто завдав удару – точно невідомо. Та деякі міжнародні спостерігачі зазначають, що це були літаки, які належали Росії.

Кремлівські ЗМІ також повідомляють, що сирійські військові уже відновили вильоти з аеродрому "Шайрат", по якому американці напередодні випустили 59 крилатих ракет "Томагавк".

Читайте також: У Росії пропонують завдати удару по Україні у відповідь на дії США в Сирії

Конфлікт у Сирії заганяє Росію у ще більшу міжнародну ізоляцію. Чимало оглядачів пишуть про те, що тепер можна забути про обіцяне Трампом налагодження відносин між Москвою та Вашингтоном. Вчора, 7 квітня, російський прем'єр Медведєв навіть заявив, що Америка і Росія на межі війни. Крім того, остаточно можуть зіпсуватися відносини Кремля і з іншими країнами. Так, про скасування візиту до Москви заявив міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон.