Чого очікувати Україні від Генасамблеї ООН
Про спроби позбавлення вето Росії на засіданнях Генасамблеї ООН та зустріч Путіна з Обамою розповіла у студії Телеканалу новин "24" політичний експерт Олеся Яхно.
Порошенко на Генасамблеї ООН
— Від Генасамблеї ООН ми дійсно очікуємо певних зрушень. Зокрема, в міжнародно-правовій площині — різні судові позови, з якими Україна звернулася проти Росії. Можуть бути питання щодо реформування ООН і широке обговорення проблеми на Сході України, зокрема, мова щодо введення миротворців.
Право вето, яким активно користується Росія, фактично блокує і унеможливлює вирішення конфлікту там, де Росія є стороною конфлікту.
— Розглядаються різні варіанти, як можна обійти цей механізм. Один з них — позбавлення Росії права вето у тих ситуаціях, де вона є учасником конфлікту. Тиск буде посилюватись на різних рівнях — міжнародна правова та економічна активності. Путін буде будувати свій виступ на боротьбі з тероризмом, боротись за права людей. Та всі розуміють, що він є суб’єктом який сам і підриває права людей.
США – Росія
— Попередньо у зустрічі з Обамою був зацікавлений глава Кремля. Росія хоче себе показати рівноправним суб’єктом геополітичного процесу поряд з США. Політика РФ, яка призвела до самоізоляції країни. Росія себе загнала в категорію країни-території, яка прив’язана до місця. Як великий геополітичний гравець, вона тим самим виключає себе з процесів, де приймаються рішення. Росія хоче вивести себе на глобальний рівень. Путін зацікавлений у публічній зустрічі з Обамою.
Більше — дивіться у інтерв’ю.