Чого очікувати від Мінська-3: огляд світових ЗМІ
Незабаром світ очікує на новий етап мінських перемовин. Більшість як українських, так і міжнародних експертів переконані, що ці перемовини можуть стати вирішальними в урегулюванні конфлікту на Донбасі.
Світові ЗМІ звертають увагу як на поведінку Путіна перед “Мінськом-3”, як на приліт Гризлова до Києва, так і на зовнішні фактори.
То ж чого очікувати від чергових мінських перемовин, і чи дійсно це може щось змінити?
Аби потрапити на оригінал статті — натисніть на зображення:
Американська газета Newsweek вважає, що призначення Бориса Гризлова на роль головного переговірника від Москви свідчить про те, що Путін все ж готовий взяти врегулювання ситуації на Донбасі під свій особистий контроль, відмовившись від тієї лінії, яка була запропонована Києву раніше – домовлятися безпосередньо з терористами.
Призначення Гризлова – дуже цікавий феномен. Варто згадати, що саме він представляв Путіна на переговорах, які призвели до завершення Помаранчевої революції за допомогою проведення повторних виборів у грудні 2004 року. Якщо Путін дозволив Гризлову піти на істотні поступки Україні тоді, то можливо, він готовий знову це зробити. Війна Росії не стала для неї ані легкою, ані переможною, тому найкраще, що Кремль може зараз зробити, це забути про неї. У кожному разі, на відміну від свого попередника, Гризлов може вести переговори безпосереднього від імені Кремля,
— пояснює журналіст видання.
Багато інших ЗМІ звернули увагу на майже скандальне інтерв’ю Володимира Путіна, яке він дав німецькому виданню Bild. Журналісти сайту Deutsche welle проаналізували публічний виступ російського президента і переконані, що заяви Путіна про готовність співпрацювати з НАТО та повернутися до G8, є нічим іншим, як підготовкою до капітуляції. До того ж журналісти звернули увагу, що Путін визнав роль Німеччини в спробах урегулювання конфлікту на Сході і готовий співпрацювати далі.
Для припинення конфлікту на сході України, заявив Путін, уряду Києва потрібно дотримуватися Мінських угод, складених у минулому році між Україною, Росією, Німеччиною і Францією. Тобто ці угоди дійсно є важливими для Росії,
— написали вони.
А ось чеське видання зазначає, що Україна може програти від зближення Заходу і Росії, тенденції до якого видно. Сeska pozice опублікували статтю, в якій йдеться про те, що сьогоднішня поведінка Кремля красномовно говорить про те, що Москва готова йти на поступки і зближення з Заходом. Проте для України це означатиме тільки одне – замороження конфлікту на Донбасі після чергового етапу мінських домовленостей.
І хоча після домовленостей, підписаних у лютому 2015 діє перемир'я і з лінії фронту було виведено важке озброєння, так звані народні республіки живуть своїм власним життям. При цьому криза стає все більш стомлюючою і для Києва, увага якого все більше зосереджена на внутрішньополітичних та економічних проблемах, і для Москви, яка, щоправда, як і раніше зберігає за собою інструмент тиску на Україну. У подібній ситуації всіх влаштовує заморожування конфлікту,
— йдеться в статті.
Проаналізувавши всі чинники, можна зробити висновок, що ці перемовини будуть не просто черговим “паперовим договором”. Вони дійсно зададуть інший напрямок вирішення конфлікту на Донбасі. Проте ніхто не може впевнено сказати, чи виграє від цього Україна.
Читайте також: Чому не потрібно боятися Мінська-3