Резніков пояснив, чому держполітика щодо окупованих Донбасу та Криму має бути спільною

3 лютого 2021, 13:49
Читать новость на русском

Питання деокупації Донбасу та Криму обговорюють на окремих майданчиках. Однак законопроєкт про державну політику для окупованих територій має бути спільним.

Джерело: LB

Змішувати 2 різні переговорні процеси не варто. Про це заявив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Криму Олексій Резніков.

Читайте також В новому законодавстві України Росія буде визнана агресором, – Резніков

Що сказав Резніков

За словами міністра, нормандський формат, який виник у 2014 році, має стосунок лише до тимчасово окупованого Донбасу. Він сфокувоний виключно на питанні війни, яка відбувається на сході.

Крим не входить у цей порядок денний. Саме тому і виникла ідея створення Кримської платформи.

Однак у законі про держполітику на окупованих територіями питання Криму, Севастополя, Донецька та Луганська стають єдиним цілим.

Це права людей, це студенти і школярі, це питання народження, смерті, розлучення і так далі. Ми говоримо про те, яким після деокупацію буде постконфліктний період, як на нині захоплені території зайде українська влада, як буде відновлюватися конституційне поле,
– пояснив Резніков.

Він додав, що з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою протиріч щодо цього питання немає.

"Ми однаково відзначаємо: до громадян нашої країни, які проживають на тимчасово окупованих територіях, держава ставиться так само, як і до тих, хто живе на підконтрольних українському уряду землях", – наголосив Резніков.