Чому держава перешкоджає кримчанам в отриманні документів
Мешканці Криму, аби реалізувати законне право на отримання українських документів. змушені вдаватися до різних надскладних схем, що невідомі більшості українців.
Аби оформити необхідні документи, більшість кримчан звертається до Державної міграційної служби в Херсоні. Із початку окупації півострова сюди звернулися майже 24 тисячі кримчан. Половина із цієї кількості бажають оформити закордонний паспорт.
Незважаючи на те, що черг в управлінні Міграційної служби немає, кримчани почали звертатися до посередників для отримання документів. У державних установах: Міграційній службі та центрі надання адміністративних послуг — рекомендують звертатися особисто до них для оформлення паперів, не вдаючись до послуг посередників.
Допомога із оформленням українських документів для кримчан стала прибутковим бізнесом. Так один чоловік із Севастополя зголошується надати все необхідне для отримання паспорта дитиною по досягненню 16 років.
Своїм авто "бізнесмен" везтиме охочих до своїх друзів держслужбовців у Херсоні. Там він ділиться із чиновниками заробітком, а клієнт за один день отримує необхідні документи.
Обмежена кількість інформації — перше, що грає на руку нечесним підприємцям. Найбільшою проблемою у цьому питанні є недосконалість українського законодавства: деякі люди фізично не можуть виїхати на оформлення, а волонтери не мають повноважень розпоряджатися за них.
Можна вигадати електронні підписи, можна вдатися до інших новітніх технологій. У багатьох країнах уже практикують електронне документування,
— говорить волонтер Тетяна, яка займається допомогою в отриманні документів.
Кримчани звертаються по допомогу не тільки задля отримання документів. Їх також цікавлять питання підприємницької діяльності та функціонування банківської сфери. Також вони консультуються з приводу документів про освіту.
Повний випуск програми "Крим.Реалії" дивіться тут.