Чому деякі депутати досі не подали свої декларації

31 жовтня 2016, 19:38
Читать новость на русском

Перший етап електронного декларування завершився сьогодні опівночі. У Національному агентстві з питань запобігання корупції нарахували понад 100 тисяч електронних декларацій. Але семеро депутатів парламенту так і не відзвітували про свої статки.

Депутати від партії "Воля народу" В’ячеслав Богуслаєв та Анатолій Гіршфельд, нардеп з "Відродження" Ігор Шкіря, "радикал" Юрій Шухевич та Марія Матіос з БПП, а також нардепи-втікачі Олександр Онищенко і Сергій Клюєв. Це ті, хто досі не відзвітував про свої статки. Тепер на порушників чекають санкції.

Генпрокурор Юрій Луценко вже пригрозив порушникам кримінальною відповідальністю. Якщо вони вони умисне мовчать про свої статки – їм загрожують виправні роботи або навіть позбавлення волі до 2 років.

Покарання може бути в залежності від майна, яке знайдуть в результаті перевірок в них, і в залежності від того, чому вони не задекларували. Йдеться про кримінальну відповідальність. Від штрафу до 2 років в'язниці. з можливість конфіскації майна, всього того, що не задекларували,
– розповів народний депутат України Єгор Соболєв.

Читайте також: Соболєв: "Подання декларації лише перший етап. Тепер важливо пояснити це майно"

Журналісти 24 Каналу зв'язатися із деякими депутатами-порушниками. Член депутатської групи "Воля Народу" Анатолій Гіршфельд запевняє, що давно заповнив свою електронну декларацію. І вона вже є на сайті НАЗКу.

Я декларацію подав ще 28 жовтня. У мене на офіційному сайті все написано,
– переконує Анатолій Гіршфельд

З колегою Анатолія Гіршфельда – членом "Волі народу" В’ячеславом Богуслаєвим, – журналістам зв'язатись не вдалось. Він не бере слухавку.

Читайте також: Льовочкін задекларував офшори та 49 мільйонів у банках

З поважних причин декларацію не подала і сестра головного військового прокурора – депутат від фракції "Блоку Петра Порошенко" Марія Матіос.

З 25 вересня вона знаходиться на стаціонарному лікуванні. По сьогоднішній день ще її не виписують,
– розповіла помічниця народного депутата України Марії Матіос Ірина Дорожко.

А от за члена радикальної партії Юрія Шухевича відповідати довелося Олегу Ляшку.

Я допускаю, що неподання Юрієм Шухевичем декларації – це не навмисне рішення, а, очевидно, пов'язано зі станом його здоров'ям. Ми з цього приводу розберемося та прослідкує, щоб Юрій Романович подав цю декларацію,
– заявив Олег Ляшко.

Читайте також: НАБУ попросять перевірити декларацію соратника Ляшка

Інтригою залишаються і доходи лідера "Народного Фронту" Арсенія Яценюка. Прес-служба колишнього прем’єра повідомила – час у нього ще є. Адже він пішов у відставку в квітні цього року. За законом, такі особи звітують у другу чергу і мають подати декларацію не пізніше 1 квітня 2017 року. Тоді стартує другий етап електронного декларування. Тоді мають подати звіти місцеві голови і решта посадовців.

Читайте також: Електронні декларації можуть стати обов’язковими для всіх українців