Чому китайська мафія брала участь у війні та як вони збували наркотики: цікаві факти

29 травня 2019, 01:11
Читать новость на русском

Починаючи із 17 століття, таємні братства та організації були невід'ємною частиною життя Китаю. Свого роду сірий кардинал, який ще за імператорських часів вирішував хід воєн, протистояв комуністичному режиму і вільно оперував у мирний час. Китайські братства, чиї коріння виходять ще із буддійських монахів "Неба і Землі", сьогодні більше відомі під назвою "Тріади".

Історія заснування Chinese Triads

Назва "Тріади" закріпилася тільки на заході, переважно у США. А от китайці, через кримінальну діяльність банд придумали для них інше ім'я – "Хейшехуей" – "Чорна громада".


Символ "Тріади" – трикутник

Історія "Тріад" починається на сході Китаю у провінції Фуцзянь. У 18 столітті цей регіон був заселений селянами, які ставали легкою здобиччю для грабіжників. Аби хоч якось вберегти себе від постійного рекету і вимагань, люди гуртувалися у так звані братства. Ціль була одна – коли нападали на одного – на захист ставала ціла банда. До складу таких об'єднань входили найнижчі верстви населення провінції Фуцзянь.

Читайте також: Hells Angels – жорстока байкерська банда, яку боявся весь світ: ефектні фото та відео

Створені об'єднання, які мали стояти на заваді грабіжникам і оком не моргнули, як самі почали займатися кримінальною діяльністю. Спочатку вони шантажували багатих і віддавали награбоване бідним. Та з плином часу, їхня діяльність переросла у крадіжки, вбивства, залякування і рекет.

Чому Chinese Triads стала злочинною організацією

В історії Китаю трапився один переломний момент, після якого "Тріади" стали не просто бандами, а ступили на стежку цілої добре відлагождженої мережі злочинних організацій. Зазначимо, що до 1899 року Китай був "колоніально пошматований" британцями, американцями, французами тощо. Такий розкол не давав жодного шансу на об'єднання і спільний опір. Єдиною силою, яка створила організоване протистояння були "Тріади".

Сутички і протести тривали до 1901 року і отримали назву "Боксерське повстання". Організоване повстання було націлене на витіснення іноземців, які втручалися у політику та економіку країни. Члени банд залякували, вбивали і шантажували усіх, хто був до цього причетним. Але 1901 року влада Китаю ухвалила так званий "Боксерський протокол", який братсво незаконним і поклав край масштабним протестам.

Розквіт китайської мафії

Протягом років братства "Тріади" поширювалися по всьому Китаю. Однією із найуспішніших і найжорстокіших була "Зелена банда". Спочатку вони займалися перевезенням рису на човнах. Після появи парових кораблів, які пришвидшили цей процес, перевізники на човнах стали просто не потрібними.

Банда добре закріпилася в Шанхаї. На початку 20 століття місто було не з бідних – ідеальне середовище для того, щоб почати свій бізнес. Цим і зайнялися "Зелені". Знання в корабельних перевезеннях і старі зв'язки дали про себе знати. "Гільдія човнярів" знайшла нову прибуткову жилку перевозити опіум – найпоширеніший вид наркотиків у місті.


Китайська мафія збувала наркотики

Поставки опіуму приносили не тільки шалені гроші, а й авторитет і визнання у кримінальному світі Шанхаю. Мафії вдалося швидко стати на ноги і контролювати практично увесь ринок опіуму. "Зелені" змогли за неймовірно короткий проміжок часу трансформуватися із дрібних злодюг у неймовірно потужну кримінальну організацію.

Хто керував китайською мафією?

На початку 20-го століття бандою "Зелених" керував Хуан Цзіньжун. Бос китайської мафії, по сумісництву, був ще й головним детективом поліції у французькій концесії Китаю. Тому й не дивно, що його бізнес: борделі, наркотики і азартні ігри були недоторканими з боку правоохоронців.


Ду Юешен керував китайською мафією

Сходженню Ду Юешена на вершину кримінального світу передували 3 події. Перша: його боса Хуана Цзіньжуна заарештували, і він передав Ду свої повноваження. Друга: він домовився із новими партнерами для поставок опіуму, а це приносило ще більше грошей та авторитет. І третя: війна проти комуністів, яка зіграла Ду на руку.

Який ритуал потрібно було пройти, щоб потрапити в банду

Більшість кандидатів, які претендували на місце в банді, потрапляли до клану тільки за рекомендаціями інших членів "Тріад".

Посвята у мафію – це цілий ритуал. Перед тим як до неї приступити, новачок мав довести свою відданість банді, зазвичай за допомогою рекету, шантажу і вбивств. Тільки після цього наступав офіційний момент – символічний прийом до кримінальної родини здійснювався під схрещеними мечами.

Читайте також: Боротьба за місце боса та агент ФБР серед мафії: чим займалася Cosa Nostra у США

В жертву приносили тварину: курку, козла або свиню. Кров худоби змішували з вином і кров'ю нововообраного. Після того, як такий еліксир випивали, давали 36 клятв: не брехати, зберігати вірність, слухатися і так далі. Покарання за порушення було дуже простим – смерть. Разом і з посвятою з'явився і жорсткий ієрархічний порядок. Щоправда, він діє не в кожній групі, деякі банди діють окремо і незалежно.

Співпраця мафії з націоналістами Китаю

1927 року під час війни за об'єднання Китаю, глава націоналістів Чан Кайши заключив договір про співпрацю із "Зеленими" і Ду Юешеном. Згідно із планом, "Зелені" мали відіграти роль м'язів, які душили би будь-які повстання. Чан Кайши в такому союзі був зацікавлений, адже в разі програшу він міг втрати і репутацію і авторитет. Та й Ду легко погодився.

Того ж року тисячі "Зелених" вийшли на вулиці Шанхаю проти китайських комуністів. Звірячі вбивства тривали кілька тижнів. За весь час армія Чана і Ду вбили від 4 до 5 тисяч комуністів. А події 12 квітня 1927 року отримали назву Шанхайська різанина.


Шанхайська різанина

З перемогою прийшли і винагороди. Чан Кайши став президентом Китайської Республіки, а Ду подарував звання генерала націоналістичної армії. До нового статусу додалося і подвійне життя – бос "Тріади" наростив потужності своїх гангстерів і здобув повагу у кримінальному світі, а також відкривав банки і компанії, почав займатися благодійністю і попри свою неосвіченість, писав автобіографічні мемуари.

Китайська банда на війнах

1937 року почалася японсько-китайська війна, в якій активну участь брав Ду Юешен. Правда на цей раз, до китайської армії він додав ще й потужності "банди зелених". Тисячі бандитів ставали на захист своїх территорій. В ході війни на поверхню випливли і різні корупційні схеми вищих чинів керівництва, в тому числі і схеми Ду, тому гангстеру довелося виїхати до Гонконгу. Він ще намагався повернути собі авторитет, але після втечі, і він, і його банда уже не мали авторитету.

Читайте також: 18th Street Gang: вражаючі факти про найжорстокішу банду в Лос-Анджелесі

Японсько-китайся війна тривала із 1937 по 1945 рік і закінчилася капітуляцією Японії. Участь у боях брала і "Зелена банда". Попри це, Ду Юешену через страх бути арештованим довелось покинути Шанхай.

Не встигли китайці оговтатися від війни з японцями, як почалася нова із 1945 по 1949 рік. На цей раз між націоналістами з одного боку і комуністами з іншого. Верх отримали другі і вже 1949 року до влади прийшов Мао Цзедун. Його жорсткі правила "присікали" будь-яку мафіозну діяльність ще у зародку. Під час культурної революції режим Мао Цзедуна ставив на коліна всіх.


Мао Цзедун

З плином часу "Тріади" оперували вже не тільки по всьому Китаю, а й в інших країнах світу. В пошуках нового лояльнішого режиму влади, окремі члени мафії виїхали до Штатів, Канади, Австрії, Франції, Італії і решти країн ЄС. В Китаї ж контроль тримали сотні груп, а їхня чисельність вираховувавалася сотнями тисяч. Протягом десятків років вони постійно поповнювали свої ряди.

Як зараз живе китайська мафія

"Тріади" – це не тільки кримінальна організація, а й братства поєднані соціальними та економічними зв'язками. Чіткі законодавчі акти, робота поліції та реформи в Китаї призвели до зменшення впливу банд. Проте вони постійно трансформуються і вдосконалюються.

Якщо говорити про життя "Тріад" сьогодні, то очевидно, що такого впливу як колись, у них вже давно немає. У 21 столітті кримінальне життя в Китаї влада намагається тримати у сталевих рукавицях. Участь у кримінальних бандах в Китаї карається смертю. Зазвичай, страчують тих, хто займався тяжкими злочинами: оганізаторів банд, тогрівців людьми, зброєю і продавців тяжких наркотиків.

Та попри це, "Тріади" все одно залишаються невід'ємною частиною життя Китаю. Вони й далі контролюють підпільний, кримінальний світ і лише в рідких випадках з'являються на поверхні.