Чому Кремль розпочав нову Холодну війну: з'явилося чітке пояснення

6 квітня 2018, 11:21
Читать новость на русском

Нещодавно на Московській конференції з міжнародної безпеки, яку Кремль щорічно проводить з 2012 року, було оприлюднено загальне поняття причин нової Холодної війни та відбулася презентація цієї концепції.

Про це розповів відомий військовий оглядач Олександр Гольц, передає ресурс The New Times.

Читайте також: На кого може напасти Путін найближчим часом: думка історика

"Всі посадовці почали бити в одну точку. Секретар Радбезу Микола Патрушев: "Окремі держави протидіють процесам встановлення справедливості та рівноправ'я у світових справах і підривають систему забезпечення міжнародної та регіональної безпеки, спотворюють і порушують норми міждержавного спілкування". Сергій Шойгу: "Претензії окремих країн на винятковість підштовхують до нової гонки озброєнь". Сергій Лавров: "Наші західні колеги, позиціонуючи себе поборниками утвердження демократії в усіх інших країнах, всіляко уникають закріплення в багатосторонніх документах цілі демократизації щодо глобальної системи міждержавного спілкування", – зазначає фахівець.

Щоправда, за його словами, найбільш точно, чому виникла нова Холодна війна, пояснив директор Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін.

"На міжнародній арені з'являються та зміцнюються нові впливові центри сили, такі як Індія, Бразилія, ПАР і, звичайно, Китай і Росія... По суті, США та частина Європи виявилися не готовими до таких змін, вони не можуть і не хочуть змиритися з неминучим ослабленням власного та колись безроздільного впливу. Як і раніше намагаються вибудовувати відносини з іншими державами на старих, що сягають корінням в колоніальну систему, принципах, таких як примус і диктат", – передає його слова Гольц.

Відтак, Гольц робить висновок, що Кремль розуміє ситуацію у світі як таку, що "колективний Захід не зміг вбудуватися в "поліполярний"світ і ополчився на Росію як на одного з провісників цього нового світового порядку".

Читайте також: Ми не хочемо нової холодної війни, – генсек НАТО про стосунки з Росією

Ще нещодавно ті, хто доводив, що нова Холодна війна – неможлива, вказували на відсутність ідеологічної конфронтації між Росією та Заходом. І ось тепер народжується квазі-ідеологія, яка через конфронтацію із Заходом висуває Москву на роль лідера "решти світу". Дуже сумнівно, що Китай або Індія погодяться з цим, але дозволити Росії пограти в роль лідера цілком можуть. Особливо, якщо під ці порожні слова вдасться домогтися від Кремля якихось поступок...
– підсумовує військовий оглядач.