Чому люди погоджуються жити в німецькому готелі-в'язниці

20 січня 2016, 09:41
Читать новость на русском

На околиці Берліна людям пропонують зупинитися у готелі "Руммельсбург", що колись був в'язницею.

Будівля "Руммельсбург" з'явилась неподалік Берліна майже 130 років тому. Спершу це був хоспіс, але нацисти зробили із нього в'язницю для повій та геїв. Чорну справу у гітлерівців перейняли комуністи. Спецслужба "Штазі" допитувала тут своїх в'язнів. Та останні десять років у місцевих камерах зупиняються туристи.

В'язні були приречені роками жити у тісних камерах, де навіть ліжко не можна було відсунути від стіни. Нині туристи зупиняються у таких самих крихітних кімнатках.

Та на відміну від колишніх часів всі меблі мають коліщатка, щоб їх було легко переміщати. Лампи тут тільки на довгих кабелях, тож і їх можна поставити, де зручніше.

Колишні жертви, які немало натерпілися від "Штазі", не проти того, що в'язницю переробили у готель. Кажуть це спосіб постійно нагадувати людям про жорстокість спецслужб у Східній Німеччині.

Я вдячний власниці готелю, бо у Німеччині не дуже пам'ятають про "Штазі". Пані Беттекс — перша, хто це робить. Вона пам'ятає, для чого призначалася будівля, якою тепер володіє,
— пояснив репресований спецслужбами НДР Гармут Ріхтер.

Утім, є люди, які взагалі не переймаються моторшним минулим будинку. Вони готові жити тут постійно. Готель займає тільки частину приміщення, інша частина переобладнана під квартири. Вони вважають, що будівлі не відповідають за вчинки людей.

Читайте також: Турфірми Ізраїлю заробляють на трагедії

Та не всі готові забути про минуле. Господарі будинку у пам'ять про в'язнів облаштували в підвалі готелю кімнату тиші. Там горять свічки та стоїть хрест.

Історія тисне на нас так сильно, що нам просто необхідна була кімната, де б ми згадували про минуле. Таким чином, у решті приміщень ми можемо жити вільно,
— розповіла власниця готелю Губерта Беттекс фон Шенк.

Автор — Ольга Липинська.

Довідка

Штазі (нім. Stasi; повністю: нім. Ministerium für Staatssicherheit) — спецслужба Міністерства державної безпеки НДР, каральний орган 1950-1989 років. Організація споріднена КДБ СРСР — тісно співпрацювала із нею.