Чому не бойові втрати в зоні АТО перевищили бойові – дані Міноборони
Протягом 3 років війни на Сході України дедалі більше говорять про психологічну підтримку та реабілітацію військових. Якщо на Заході психологічну підготовку бійців проводять до того, як вони потрапляють в зону бойових дій, то в українських військових підрозділах штатні психологи лише починають з’являтися.
За даними Міноборони, у 2016 році не бойові втрати перевищили бойові. Серед них найбільше смертей спричинили самогубства. Добровільно пішли з життя 63 військовослужбовці. Це більше, ніж один випадок на тиждень.
Статистика могла б бути іншою, якщо б у кожному підрозділі працював психолог, який вчасно допомагав би військовим розібратися в своїх переживаннях. Проте на передовій, як і у мирному житті, люди соромляться звертатися до фахівців.
Ми всі люди, ми не роботи. В нас не можна просто взяти і виключити цю людську природу,
– зазначила військовий психолог Анастасія.
В Україні часто експерти звертають увагу на посттравматичний стресовий синдром – недугу, якою страждають люди, що пережили військові дії, катастрофи чи аварії. Діагностувати хворобу можуть лише спеціалісти після цілої низки досліджень з урахуванням багатьох критеріїв.
Читайте також: Бійці пояснили, чому для терористів важливий Маріуполь