Чому ОБСЄ не може розпочати розслідування обстрілу своєї місії
Розслідування того, хто минулого тижня обстріляв патруль місії ОБСЄ, затягується. В тому числі і з мовчазної згоди самої місії. Правда, в чому затримка, в ОБСЄ не кажуть. А тим часом докази обстрілу щодня самознищуються, адже вирви обсипаються.
Селище Водяне, під Маріуполем. 22 червня тут працювали представники моніторингової місії ОБСЄ. Вони приїхали вивчити гуманітарну ситуацію та попали під мінометний обстріл. Про те, що тоді сталося, розповідає місцевий житель Василь.
"Вони тільки у хвіртку ввійшли, як тут перший зрив, потім другий. Пошкодження дуже великі були", — розповів Василь.
Наші вояки, які супроводжували міжнародних спостерігачів, закрили їх у прямому розумінні собою, розповідає Василь. Потім забрали з-під обстрілу у безпечне місце.
Врешті обстріл припинився. І ОБСЄшники неушкодженими поїхали з Водяного.
На наступний день, під час ранкового брифінгу з представниками російської сторони нашого центру і представниками ОБСЄ, російська сторона звинуватила в тому, що українська сторона обстріляла цей патруль,
— розповів представник української сторони СЦКК Олександр Апполонов.
Читайте також: Російський офіцер зливав бойовикам важливу інформацію місії ОБСЄ
Однак сліди обстрілів на місці вказують зворотне.
"Міна прилетіла зі сходу. А що в нас на сході є, чиї там позиції розміщені? Це стріляли з території між Комінтерново та Широкіно", — розповів морський піхотинець "Монгол".
Комісія з контролю за припиненням вогню тепер проводитиме розслідування інциденту. Свої висновки повинні зробити і експерти-балістики ОБСЄ. Та щоб розпочати експертизу — треба отримати гарантії безпеки від сторін конфлікту. З українського боку — проблем немає. Та в ОБСЄ уникають відповіді у чому ж затримка.
Ми залежні від кооперації усіх сторін конфлікту і тому не можемо почати працювати на місці інциденту допоки нам не буде гарантована безпека. Бо ми цивільна, не збройна місія. Ми просимо усі сторони об’єднатися аби нам допомогти,
— розповів перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг
Поки експерти ОБСЄ не можуть навіть доїхати до місця події, докази самознищуються, бо вирви обсипаються.
Читайте також: ОБСЄ надала докази обстрілів місії бойовиками на Донбасі