Чому Порошенко звернувся до Конституційного Суду щодо легітимності Януковича
Конституційний Суд України почав з’ясовувати, чи відповідає Конституції закон про позбавлення Віктора Януковича звання Президента України. Відповідне подання в червні надіслав до суду Петро Порошенко.
Закон ухвалили майже два роки тому. І лише цього літа Президент звернувся до Конституційного суду щодо його відповідності Основному закону. Порошенко вважає – документ порушує статтю, згідно з якою, звання Президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно. Якщо Гаранту не оголосили імпічмент.
Автор згаданого закону Олег Ляшко погоджується, що Конституція не передбачає механізму позбавлення звання Президента через зраду і втечу. Проте залишати Януковича легітимним вважає ганьбою.
На думку правників, Порошенко просто хоче, щоб суперечливий закон визнали конституційним і закрили тему легітимності Януковича.
Щоб поставити крапки над інсинуаціями на тему того, що Янукович був зміщений в незаконний спосіб. Все відбувалось в рамках Конституції, в рамках українського законодавства,
– переконаний член комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець.
Колега Ємця по комітету Руслан Сидорович погоджується щодо мотивації президента. Але вважає, що він грає з вогнем. Депутат каже, рішення КСУ не матиме авторитету. Адже 6 з суддів голосували за повернення Конституції 1996 року і надання Януковичу диктаторських повноважень.
Частина експертів, які досліджували подання Порошенка, визнала, що закон таки порушує Конституцію, але в цьому випадку на це можна не зважати, бо Янукович виявися зрадником держави.
Решта експертів взагалі вирішили, що питання не в компетенції КСУ.
Слід зазначити, що справу Януковича КСУ розглядатиме у закритому режимі.