Чому швейцарці на референдумі відмовилися від "дармових грошей"

5 червня 2016, 21:56
Читать новость на русском

5 червня швейцарці на референдумі відмовились від соціальних виплат від держави. Ініціатива передбачала доплату кожному громадянину щомісяця по 2,5 тисячі євро, якщо цю суму він сам заробити не може.

Цієї суми достатньої аби покрити усі базові потреби. Та, за попередніми даними, майже 80% учасників референдуму сказали "ні".

Я проголосувала проти. Я стара швейцарка, яку вчили, що для того, аби отримати гроші потрібно працювати. Це утопія. Звісно гарно, коли гроші з’являються невідомо звідки, але в кінцевому рахунку хтось за це мусить платити,
— переконана місцева жителька.

Утім таку суму мали отримувати не всі. Громадянам, чий дохід перевищує 2,5 тисяч євро, нічого від держави не передбачалося. За задумом ініціаторів референдуму — поява базового доходу мала б розірвати зв'язок між зайнятістю і добробутом.

На думку прихильників ініціативи, така допомога дозволила б людям більше часу приділяти сім’ї та займатися творчістю, і не вплинула б на бажання працювати. Адже сума для країни не велика — середня зарплата тут перевищує 6 тисяч євро. До того ж, більше швейцарців могли б працювати там, де їм подобається, а не там, де більше платять.

Не голосувати за ініціативу закликав й уряд. Чиновники наполягали, що нові виплати стали б не виправданим тягарем для бюджету. До того ж ослабили б економіку країни.